ZAVŘIT

Koupit reklamu Reklama  •  
Dnes je 1. srpen 2021, svátek má Oskar

Muž z Třince udělal podvod s daněmi

Vyšetřování zabralo policii několik měsíců, avšak tento případ se zastavil u muže původem z Třince, který je obviněný z podvodu na daních. Jeho podvod spočíval v tom, že si záměrně snižoval daně a tím stát připravil v přepočtu o téměř 400 tisíc korun. 

 

Na podezřelé daňové nesrovnalosti jedné firmy upozornil policii správce daně. „Na případu začali před více než jedenácti měsíci pracovat kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality z Frýdku-Místku,“ uvedla policejní mluvčí Soňa Štětínská pro server Hutnik. Také uvedla, že policie v těchto dnech obvinila muže středního věku, který pocházel z Třince a stejně tak obchodní korporaci z přečinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby. 

 

„Dotyčný jakožto jednatel soukromé společnosti podnikající v oblasti stavebnictví podal v letech 2016 a 2017 přiznání k dani z příjmu právnických osob. Měl však neoprávněně snižovat daňový základ předložením faktur až na statisícové částky, které měly prokázat různé práce realizované několika zahraničními firmami. Vyfakturované práce, například zateplení objektů na území Moravskoslezského kraje, ale nebyly nikdy provedeny,“ uvedla dále mluvčí Soňa Štětínská pro server Hutnik. 

 

Kriminalisté museli shromáždit veškeré listiny a obdobných materiálů, ale také zkontaktovat zahraniční firmy, které fiktivní práce fakturovaly. Během pátrání se ukázalo, že firmy o tomto činu neměly tušení. 

 

Škoda způsobená státu dosahuje téměř 400 tisíc korun. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky nebo zákaz činnosti,“  uvedla mluvčí policie serveru Hutník. 

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •  
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím