Dnes je 14. červen 2021, svátek má Roland
     Reklama
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Na Pustevnách se připravuje další ledová výstava Vytvořit článek
Na Pustevnách se připravuje další ledová výstava
Kristýna Homolová (redakce) - 02. 01. 2021    574    0 Líbil se vám tento článek? 0

Tradiční oblíbená akce s ledovými sochami se bude konat i letos. Organizátoři však mají plno práce, aby vyhověli všem vládním opatřením, které se bohužel neustále mění.

“My jako organizátoři Ledových Pusteven jsme se dlouho rozhodovali, jak celou akci uchopit a jestli vůbec organizovat tuto událost v příštím roce. Už v září jsme se tedy rozhodli, že akce v roce 2021 bude a chtěli jsme přinést jako tradičně návštěvníkům Pusteven ten krásný zážitek z ledových soch. Bohužel však díky těm všem opatřením, které v současnosti panují a nařízením vlády, musíme celý koncept festivalu upravit. Jako první věc, museli jsme zrušit původně plánované datum rozjezdu celého festivalu, které bylo plánované na 9. ledna a zatím jsme předběžně posunuli celou akci do poloviny ledna. Zatím však nemůžeme s přesností říct, v jakém termínu bude festival zahájen. Samozřejmě v současnosti také přemýšlíme o variantách, jak sochy umístit. Jestli budou jako každým rokem umístěny ve stanech, nebo budou pouze pod širým nebem rozmístěny po Pustevnách, aby se neshromažďovali návštěvníci před stany,” uvedla v rozhovoru pro Polar Dita Korčák Hrtusová, mluvčí společnosti Pustevny.

Vše pro tuto výstavu je připraveno. Již od září jsou obrovské čtyřiceti tunové kvádry ledu v opavské mrazírně, jenž se poté převezou až na samý vrchol Pusteven, kde se z nich poté budou dělat sochy, dle domluveného tématu. Témata pro tento rok jsou však stále ještě neznámá, organizátoři je drží v tajnosti, aby návštěvníci měli překvapení.

Ledové sochy budou vystaveny po dobu tří týdnů. Pokud to počasí dovolí, tak i déle. “Tradičně výstava trvá vždy tři týdny a v letošním roce bychom taky rádi udrželi sochy na Pustevnách po celou délku třech týdnů. Avšak vždy záleží na počasí. Nepříznivé podmínky nám mohou sochy narušit, mohou roztát dřív, než ukončíme celý festival. Kromě ledových soch jsme v loňském roce začali vytvářet na Pustevnách také sněhové sochy, které jsou umístěné právě pod širým nebem. Návštěvníci je mohou vidět různě rozmístěné po Pustevnách a toto bychom rádi zopakovali i letos. Bude ale samozřejmě záleží na tom, jaké budou přírodní podmínky a může se stát, že nebude dostatek sněhu, ale budeme se snažit určitě sníh vytvořit, nasněžit a udělat co největší a nejkrásnější sochy pro návštěvníky," uvedla dále v rozhovoru pro Polar Dita Korčák Hrtusová, mluvčí společnosti Pustevny.