Dnes je 13. květen 2021, svátek má Servác
     Reklama
Koupit reklamu Reklama  •  
Úvod Nemocnice Agel otevírá kurz pro sanitáře Vytvořit článek
Nemocnice Agel otevírá kurz pro sanitáře
Kristýna Homolová (redakce) - 08. 02. 2021    1081    0 Líbil se vám tento článek? 0

Společnost Agel otevírá akreditovaný kvalifikační kurz pro sanitáře, jenž se bude konat v Nemocnici Agel Český Těšín.

Práce sanitáře je vhodná pro všechny zájemce, kteří mají chuť pomáhat a pracovat s lidmi. Přihlášky do tohoto kurzu je možné podat do 10. února tohoto roku. Celý kurz zahájí českotěšínská nemocnice v únoru a jeho předpokládaný konec bude začátkem května roku 2021. Teoretická část kurzu bude probíhat vždy v úterý a čtvrtek v odpoledních hodinách v budovách nemocnice nebo Agel Střední zdravotnické školy. „Následně uchazeči absolvují praxi na lůžkových odděleních naší nemocnice,“ uvedla členka představenstva Nemocnice Agel Český Těšín Alice Ručková v rozhovoru eHutník. Dodala, že v rámci praxe se kurzisté podívají také na oddělení patologie, operační sál, rehabilitace a nebo do laboratoře.

Do kurzu pro sanitáře se mohou přihlásit zájemci starší 18 let s ukončeným základním vzděláním a v dobrém zdravotním stavu. Přihlášku lze stáhnout zde. Účastníci kurzu musí zaplatit poplatek ve výši tisíc korun. „Pokud absolvent úspěšně ukončí kurz a nastoupí do zaměstnaneckého poměru v naší nemocnici, je mu celá výše kurzovného vrácená zpět,“ upozornila Alice Ručková.

Kurz je ukončen praktickou a teoretickou zkouškou. Po jeho skončení dostanou absolventi osvědčení o způsobilosti výkonu povolání sanitáře s neomezenou platností. Toto povolání zahrnuje poskytování zdravotní péče pacientům pod odborným dohledem zdravotnického pracovníka a rovněž denně empaticky přistupovat k pacientům a jejich potřebám.

 

Foto zdroj: Agel


TAG
Líbil se vám tento článek? 0

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •