ZAVŘIT

Dnes je 24. leden 2021, svátek má Milena

Nemocnice AGEL Podlesí přivítala na praxi mediky

Nemocnice AGEL Podlesí přivítala na praxi mediky čtvrtých ročníků z Ostravské univerzity.

Studenti Lékařské fakulty Ostravské univerzity si do nemocnice přišli vyzkoušet své studium v praxi. Vzhledem k situaci pandemie jsou studenti nuceni využívat distanční výuku z domova, praktická část výuku běží bez omezení i nadále.

Někteří další studenti z Ostravské univerzity jsou na praxi ve fakultní nemocnici Ostrava, kde stejně jako studenti v Třinci, získávají praxi na jednotlivých pracovištích. Zejména pak na fyzioterapii a ergoterapii. „Ve fakultní nemocnici, která zajišťuje superspecializovanou péči v mnoha oborech, mají studenti lékařské fakulty i v těchto týdnech příležitost seznámit se s širokým spektrem onemocnění a nejnovějšími diagnosticko-terapeutickými postupy. Na rozdíl od zařízení následné rehabilitační péče se u nás studenti setkávají s nemocemi v tom nejakutnějším stádiu,“ řekla v rozhovoru pro Ostravskou univerzitu přednostka Ústavu rehabilitace Fakultní nemocnice Ostrava MUDr. Irina Chmelová. „Přestože jsme aktuální epidemiologickou problematikou velice zatíženi a bojujeme s nedostatkem personálu, snažíme se našim studentům maximálně věnovat. Jsme si totiž vědomi, že se zároveň podílíme na vzdělání a výchově našich budoucích kolegů,“ pokračovala v rozhovoru přednostka Chmelová s tím, že studentům třetího ročníku fyzioterapie i ergoterapie a rovněž studentům magisterského programu nabízí fakultní nemocnice také zajímavá stipendia.

Doktorka také oceňuje, že se téměř všichni studenti stali na jaře a na podzim dobrovolníky a pomáhali v nemocnicích v boji proti koronaviru. Tím byli důležitou součástí týmu a cennými pomocníky. Studenti měli profesionální vedení a proto si mohli vyzkoušet práci zdravotníků v této nelehké době i v ochranných pracovních prostředcích.

Foto zdroj: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3756004294450817&id=301767296541218

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím