ZAVŘIT

Dnes je 23. duben 2021, svátek má Vojtěch

Noc s Andersenem jinak: Jubilejní 20. ročník se v Třinci ponese ve speciální atmosféře

09. 10. 2020 • 11:39

Noc s Andersenem je akce pro děti, kterou u příležitosti výročí narození H. CH. Andersena pořádají knihovny napříč Českou republikou již od roku 2000. Letos ovšem Covid-19 rozhodl jinak. Třinečtí knihovníci a knihovnice se ale nevzdali a tuto oblíbenou akci se rozhodli dětem přinést i koronaviru navzdory.

Akce je tradičně pořádaná na začátku měsíce dubna k oslavě narození zmíněného známého autora pohádek. Na datum 2.dubna připadá také Den dětské knihy. Během této akce mohou děti strávit noc v knihovně. Noc plnou četby, příběhů, tajemství, soutěží a her. Do akce se Knihovna Třinec zapojuje již od samého začátku a i přesto, že v původním termínu se kvůli nouzovému stavu Noc s Andersenem konat nemohla, třinečtí knihovníci a knihovnice se rozhodli své věrné dětské čtenáře nezklamat a přesunuli její konání na náhradní datum 9. října tohoto roku. Nejedná se o jedinou změnu a zvláštnost této dětmi tolik oblíbené akce.

 

Letošní třinecká Noc s Andersenem totiž nese podtitul “Užijte si pohádkovou noc z pohodlí domova”. Tento rok se poprvé bude konat Noc s Andersenem u čtenářů doma, nebo kdekoliv, kde se budou rodiče s dětmi chtít zapojit. Děti přihlášené na Noc s Andersenem si během dnešního dne 9.října 2020 vyzvednou v Knihovně Třinec přichystané speciální balíčky, které spolu s rodiči právě pro tento večer využijí.  Ve spolupráci s facebookem knihovny pak začne kouzlo Noci s Andersenem poprvé u nich doma.

 

Více informací k průběhu letošní akce Noci s Andersenem naleznete na webu Knihovny Třinec: https://knihovnatrinec.cz a na jejích facebookových stránkách:  https://www.facebook.com/knihovna.trinec 

 


zdroj foto: https://www.facebook.com/knihovna.trinec

 

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím