ZAVŘIT

Dnes je 2. prosinec 2020, svátek má Blanka

Nová elektrokola pro Charitu Třinec

21. 10. 2020 • 7:13

Pomocí příspěvku Nadace ČEZ mohla letos Charita Třinec koupit tři nová elektrokola. Díky nim se pečovatelky dostanou lépe a pohodlněji ke klientům, kterým pomáhají.

Charita Třinec již přes 10 let zajišťuje osobní asistenci seniorům a lidem, kteří ji potřebují. Tuto službu se snaží neustále rozšiřovat a zkvalitňovat, proto také zlepšují asistentkám a pečovatelkám možnosti dopravy ke klientům. K dispozici pečovatelkám je šest automobilů, avšak ty, jenž nevlastní řidičské oprávnění musí cestovat veřejnou dopravou, nebo použít vlastní kolo. Elektrokola jsou pro ně tedy velkou pomocí. Prostřednictvím elektrokola se totiž dostanou ke klientům rychleji, efektivněji a zároveň nemusí při jízdě vynakládat tolik energie, kterou nepochybně potřebují pro poskytnutí co nejlepší péče.

Charita Třinec vlastní momentálně jedenáct elektrokol z toho tři získala letos díky Nadaci ČEZ a také díky samotným občanům. Občané totiž mají možnost si do svých chytrých telefonů pořídit aplikaci EPP – pomáhej pohybem. Tato aplikace umožňuje stejně jako jiné fit aplikace zaznamenávat uživateli data o zvoleném pohybu (např. jízda na kole, běh, lyžování, atp.), čím se ale liší jsou body, kterými je uživatel za svou aktivitu odměňován. Tyto body pak může kdykoliv využít na podporu vybraného projektu – jako byla právě elektrokola pro Charitu Třinec.

Kromě Charity Třinec získala dvě nová elektrokola od Nadace ČEZ také Charita Jablunkov. Charita Jablunkov zaštiťuje cca 60 klientů. Tito klienti z větší části žijí mimo nejbližšího okolí města v přilehlých obcích, jako jsou například Bukovec, Písek či Dolní Lomná.

Obě Charity zprostředkovávají pečovatelské služby klientům, kdy zhruba polovina z nich jsou těžké případy a pečovatelka pomáhá si s tak základními potřebami, jako jsou krmení nebo osobní hygiena. Větší část těchto klientů žije až v horských oblastech daleko za samotnými městy i přilehlými vesnicemi. O to více je možnost elektrokol vítaná.

 

Více informací o Charitách a jejich službách naleznete na stránkách:
https://trinec.charita.cz/ a
https://jablunkov.charita.cz/

Informace o aplikaci EPP – Pomáhej pohybem a jak se můžete také zapojit, naleznete zde:
https://pomahejpohybem.cz/about

 

zdroj foto: ČEZ

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím