ZAVŘIT

Dnes je 27. únor 2021, svátek má Alexandr

Nová opatření Covid-19: Čtrnáctidenní STOP pro restaurace a bary

14. 10. 2020 • 11:31

V úterý 12. října v pozdních večerních hodinách vyhlásila Vláda České republiky nová opatření platná od půlnoci 14.října s účinností do konce nouzového stavu, tedy do 2. listopadu. Kromě uzavření základních škol, uměleckých škol a povinnosti nosit roušky na zastávkách MHD přišlo i opatření, které se Čechům líbí nejméně. Jedná se o uzavření restaurací, hospod, barů i klubů a zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti.

Třinečtí restauratéři se většinou (stejně jako na jaře) rozhodli fungovat opět principem Take-away, tedy prodejem přes okénko s sebou či rozvozem. Tento úmysl už na sociálních sítích nebo svých webových stránkách sdílely například Terra Třinec, Lidový dům, Pochutnej si! Bistro nebo Slezská krčma. Možnost odnosu nabízí tyto restaurace na denní menu i na standardní jídelní lístek, případně kávu a další nápoje.

Mnohem komplikovanější mají přechod na Take-away hospody, bary a podniky, kde není součástí nabídky jídelní lístek. Většina z nich, po dobu platnosti opatření, zcela uzavírá své provozy. Hospoda U Švejka nabízí svým štamgastům pivo v PET lahvích. Destiny Bar Třinec ale například zapojil kreativitu na plné obrátky a nabízí rozvoz vlastním „mobilbarem“ s nabídkou minimálně čtyř míchaných drinků a piva na čepu.

Více informací k chodu svých oblíbených podniků, po dobu nouzového stavu, naleznete na jejich webech a také stránkách na sociálních sítích Facebook či Instagram.Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím