ZAVŘIT

Dnes je 23. duben 2021, svátek má Vojtěch

Nové stromy pod Javorovým vrchem díky dobrovolníkům z Ostravské univerzity

13. 10. 2020 • 12:48

Ve dnech 2. a 3. října se více než 100 dobrovolníků z řad studentů a zaměstnanců Ostravské univerzity vydalo do lesů pod Javorovým vrchem vysadit malé bukové stromky.

Mottem akce bylo Sázím za OU! A cílem bylo vysadit tolik stromků, kolik bylo na Ostravské univerzitě pro akademický rok 2020/2021 podaných přihlášek. Vysněného čísla 11 500 se sice díky terénu a kamenité půdě dosáhnout nepodařilo, ale i přes náročné podmínky nakonec dobrovolníci vysadili v kamenitých svazích 5700 bukových sazenic a za to jim patří velký obdiv.

Celá akce pomohla nejen lesům okolo Javorového vrchu, které byly silně zasažené kůrovcem, ale také samotným dobrovolníkům. Ti měli dle svých slov možnost zjistit, co v nich je, vybudovat nové přátelství a vzpomínky. Zároveň také přislíbili dodržet své předsevzetí a zbytek stromků dosadit na jaře roku 2021.

Fotogalerii z akce Sázím za OU! Naleznete například na webu univerzity: https://alive.osu.cz/jak-jsme-sazeli-ou-les-na-javorovem-vrchu/ nebo na jejích facebookových stránkách: https://www.facebook.com/ostravska.univerzitaZdroj foto: https://www.facebook.com/ostravska.univerzita

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím