Dnes je 16. květen 2021, svátek má Přemysl
     Reklama
Koupit reklamu Reklama  •  
Úvod Novoroční přání primátorky Věry Palkovské Vytvořit článek
Novoroční přání primátorky Věry Palkovské
Anežka Ruszová (redakce) - 04. 01. 2021    366    0 Líbil se vám tento článek? 0

Dne 31. prosince 2020 zveřejnila IFKTV Třinec Novoroční přání primátorky Třince. Primátorka se v projevu ohlíží za uplynulým rokem.

 

Celý rok 2020 byl ve znamení pandemie koronaviru. Nebylo tomu jinak ani v Třinci. Občané města, magistrát, třinecké firmy, instituce a restaurace se skoro ze dne na den museli přizpůsobit novým pravidlům, restrikcím a omezením. “Koronavirus vstoupil do našich životů už na začátku roku a převrátil je naprosto naruby. Koronavirus má vliv na naše zdraví, na způsob našich životů, ale taky velký vliv na hospodaření celé společnosti, včetně našeho města a našich rodin. Najednou jsme zjistili, jak křehké je naše zdraví,” říká primátorka ve svém projevu. Dále dodává, že jsme všichni zjistili, jak spousta věcí, které jsme vždy brali jako samozřejmost, najednou neplatí.

 

Situaci světa ovlivněného koronavirem přirovnává ke kostelíku v Gutech: “Stál tady dlouhá staletí, brali jsme ho jako naprostou samozřejmost, součást historie našeho regionu. Přečkal války. Přišla tragédie a gutský kostelík nebyl.” Gutský kostelík ale díky soudržnosti občanů, darům, poctivé práci a píli opět stojí. Obnovený je připomínkou toho původního, ale zároveň je jiný. “I my se časem vrátíme do starých kolejí, ale už to bude trochu jiné,” dodává primátorka s nadějí, že i přes koronavirus a nástrahy, jenž nás mohou dále čekat, půjde život dál.

 

Stejně, jako každý rok, vyjmenovává primátorka ve svém projevu i události a úspěchy města, které se v uplynulém roce uskutečnily. I přesto, že byl život města ovlivněn pandemií, povedlo se dle primátorky mnoho dobrých věcí. Byla dokončena cyklostezka do Konské, cyklostezka mezi Nebory a Ropicí a zahájena dlouho očekávaná rekonstrukce “malé Jablunkovské”. Dále bylo zrealizováno několik rekonstrukcí střech, škol a školek. Během rozvolnění v létě se podařilo uskutečnit i tradiční Třinecké kulturní léto, Prázdniny v Třinci a koncert Srdce Evropy. “I když se nám koronavirus a daňový balíček hodně zařízne do rozpočtu a těch finančních prostředků bude méně, dokončíme malou Jablunkovskou, pustíme se do parkovacího domu na Sosně a budeme dále opravovat školy a zpevňovat břehy, protože sucho ve spojení s přívalovými dešti se na těchto březích hodně podepsalo,” vyjmenovává primátorka plány města pro rok 2021.

 

Primátorka v projevu děkuje všem obyvatelům města za projevenou solidaritu, vzájemnou pomoc a ohleduplnost. Zároveň děkuje všem pracovníkům, nejen těm v první linii (záchranné složky, zdravotníci, policie, hasiči, atp.), ale hlavně všem ostatním, díky nimž bychom nemohli fungovat v normální životě - prodavačkám, řidičům, zaměstnancům firem a dalším.

 

V závěru projevu - symbolicky na porodním oddělení - protože nový život je naděje a děti jsou naše budoucnost, přeje primátorka všem občanům do nového roku: “Hlavně zdraví, abychom se co nejdříve s pokorou vrátili do našich životů. Abychom měli práci, která nás naplňuje, rodinu, která nám dává pocit bezpečí, hodně lásky. A taky hlavně hodně sil, které budeme potřebovat v příštích dnech navzdory všem těžkostem a neznámým situacím, které nám život přinese.”

 

Celé novoroční přání primátorky Věry Palkovské naleznete ke zhlédnutí zde.Zdroj foto: Youtube

 


TAG
Líbil se vám tento článek? 0

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •