ZAVŘIT

Dnes je 28. leden 2021, svátek má Otýlie

Optická síť Třinec

10. 08. 2020 • 1:42

Třinec začíná modernizovat internetové služby. Optická síť je odpovědí internetové budoucnosti, protože dokáže přenést rychle a bezpečně téměř neomezené množství dat. Může nabídnout levně gigabitové připojení, 4K televizní zážitky.

Optická vlákna přenášejí data prostřednictvím světla a jsou už dnes obvykle páteří sítě. Síť z optických vláken je velmi stabilní a spolehlivá, na rozdíl od bezdrátových techonologií nepodléhá rušením, odrazům signálů apod. Optika vyhoví i datově náročnějším domácnostem, u kterých se zvyšuje poptávka po garantovaném vysokorychlostním připojení.

I přes krizi covidu-19 se tyto internetové služby objeví v nedaleké budocnosti. Pokrytí se z počátku může těšit Lyžbice a Terasa, což nám prozradila firma SilesNet, která se chystá nabízet služby optické síťě v tarifu za 315 Kč vč. DPH. Mezi další firmy, které budou tyto služby distribuovat patří 3NEC NET, Cetin nebo COPRYSON NETRON. A tím se Třinec opět o další krok posune k novátorským městům, která sází na moderní technologie.

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím