ZAVŘIT

Dnes je 23. duben 2021, svátek má Vojtěch

Otec mu zemřel, on stále pobíral jeho důchod

13. 11. 2020 • 7:06

Česká správa sociálního zabezpečení podala letos v květnu oznámení na oddělení hospodářské kriminality ve Frýdku - Místku, protože třiapadesátiletý muž z Třince dále pobíral důchod po svém zesnulém otci. Tomu se povedlo vyinkasovat nejméně dvě výplaty důchodu.

 

Podle sdělení Policie ČR účet otce nebyl po jeho smrti zrušen a obviněný muž měl přístup k jeho internetovému bankovnictví. Na účet přišly minimálně dvakrát výplaty starobního a vdovského důchodu. Tyto peníze si muž přeposílal na svůj účet, kde s nimi dále nakládal. Část využil na pohřeb otce, část na vlastní potřebu. 

 

Policie se z výslechu dozvěděla, že muž si byl vědom neoprávněného jednání, ale i tak měl pocit, že na finance má částečně nárok. I přesto, že muž svého jednání lituje, musela proti němu Policie zahájit trestní stíhání ze spáchání přečinu podvodu. "Tímto bychom chtěli připomenout veřejnosti, že i v takových smutných a nelehkých situacích je nutno myslet na teze zákona a těmi se také řídit." uvedla pro polar.cz mluvčí Policie ČR Eva Michalíková. Muži nyní hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím