ZAVŘIT

Dnes je 23. duben 2021, svátek má Vojtěch

Policie dopadla agresivního lupiče

04. 12. 2020 • 7:18

Dne 17. listopadu napadl lupič maminku s kočárkem a později toho dne i starší manželský pár. Dlouho se mu před zákonem unikat nepodařilo, Policie jej dopadla do dvou dnů.

 

Na státní svátek se 30letý muž rozhodl obohatit se násilím o majetek druhých. V dopoledních hodinách na ul. 1. Máje v Třinci přepadl maminku s kočárkem na procházce. Silou jí vytrhl z ruky mobilní telefon a následně utekl. Na místo činu se pak vrátil ještě jednou, kdy na stejné ulici u vývěsní cedule města přepadl starší manželský pár. Ženě (71) se snažil vytrhnout kabelku, když se bránila, surově ji odstrčil. „Přitom ji srazil na zem a způsobit jí zranění v oblasti hlavy. 72letý manžel ihned zareagoval a sehnul se ženě na pomoc, toho lupič využil a staršího pána několikrát udeřil do hlavy, čímž mu způsobil krvácivá zranění. Pak i s kabelkou z místa utekl,“ uvedla pro polar.cz Karolína Bělunková, mluvčí Policie ČR Frýdek - Místek.

 

Oproti cennému mobilnímu telefonu nebyl tento lup pro pachatele “šťastný”. Manželský pár si vyšel pouze na krátkou procházku a tak žena v kabelce neměla žádné cennosti, peněženku ani doklady. Třinečtí kriminalisté se okamžitě po oznámení incidentu vydali zloději na stopu a s pomocí svědectví se jim podařilo identifikovat 30letého muže cizí státní příslušnosti, který na území České republiky pobýval přechodně kvůli práci. Muže dopadli během dvou dnů a pachateli tak nepomohl ani fakt, že měl během trestného činu kapuci a roušku. Lupič se Policii následně u výslechu k činu přiznal, sdělil však, že si nic nepamatuje, protože byl údajně pod vlivem alkoholu.

 

Dle sdělení mluvčí PČR Frýdek - Místek je nyní pachatel stíhán vazebně a je obviněn ze zločinu krádeže a ze zvláště závažného zločinu loupeže, za což mu hrozí trest odnětí svobody ve výši až 10 let.

 

 

 

 

Zdroj foto: Pixabay

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím