Dnes je 14. červen 2021, svátek má Roland
     Reklama
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Policie varuje před neopatrnou manipulací s pyrotechnikou Vytvořit článek
Policie varuje před neopatrnou manipulací s pyrotechnikou
Kristýna Homolová (redakce) - 31. 12. 2020    341    0 Líbil se vám tento článek? 0

Rok 2020 se nám dnešním dnem blíží ke konci a s ním se blíží také oslava Silvestra a Nového roku. S příchodem oslav lidé nakupují pyrotechniku, která může být při neopatrné manipulaci velmi nebezpečná. Policie proto varuje, že při neopatrné manipulaci hrozí vážná zranění.

Konec roku 2020 bude určitě jiný, než minulý rok a roky předešlé z důvodu vládních nařízení a epidemiologické situaci, ve které se momentálně nacházíme. Lidé by proto měli slavit bezpečně, aby zbytečně více nezatěžovali zdravotnický a záchranný systém.

„Vyvarujte se výroby zábavní pyrotechniky doma podle, v uvozovkách zaručených, návodů od kamarádů nebo jednoduchého postupu dohledaného na internetu či sociálních sítích. Nerozebírejte a nepouštějte se ani do úpravy již zakoupené pyrotechniky – namísto zvýšení efektu se výrobek může stát předmětem, který při použití, nebo již při samotné manipulaci s ním, ohrozí zdraví vaše a možná i dalších osob,“ varuje v rozhovoru pro eHutník policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Výrobky pyrotechniky jsou rozdělené do čtyř kategorií. Každá kategorie je určena pro osoby od určitého věku nebo jen osoby oprávněné. Všechny výrobky by měly být označeny písmeny CE a musí obsahovat návod v češtině. Důležité je však i datum spotřeby, nebo neporušený obal výrobku.

Pyrotechnika však nepatří vůbec do rukou dětem. To platí pro jak používání, ale také pro manipulaci s ní. Pokud jsou děti přítomny v době, kdy se pyrotechnika používá, je velmi důležité zajistit jejich bezpečnost a poučit je, že nesmí sbírat použitou pyrotechniku do rukou.

„Letošní rok je zcela jiný, než ty předchozí a platí to i pro nadcházející silvestrovské oslavy. Věříme, že lidé budou zodpovědní a budou dodržovat platná opatření. Závěrem tedy zbývá vyřknout to nejdůležitější – popřát bezpečné oslavy přelomu roku a pohodový vstup do roku 2021,“ dodala na závěr v rozhovoru pro eHutník Soňa Štětínská.

I my v redakci přejeme šťastný nový rok 2021 plný úspěchů, pohody a hlavně zdraví.

 

 

Foto zdroj: Pixabay


TAG
Líbil se vám tento článek? 0

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Reklama   •   Koupit reklamu