ZAVŘIT

Dnes je 23. duben 2021, svátek má Vojtěch

Policisté z Moravskoslezského kraje rozdali během kontrolní akce 177 pokut

Bezpečností akce uskutečněná v pátek 19. 2. 2021 moravskoslezskými policisty byla primárně zaměřena na zákaz požívání alkoholu nebo návykových látek. Policejní pozornosti ale neušlo ani další porušovaní ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích, jako je například používání mobilního telefonu za jízdy. Celkem zjistili 191 přestupků.

Kromě dopravních policistů se této akce zúčastnili i jejich kolegové z obvodních oddělení. Policejní hlídky stály na vytipovaných stanovištích v celém Moravskoslezském kraji. Policisté také kontrolovali dodržování povolené rychlosti jízdy v obci a mimo obec, používání bezpečnostních pásů, telefonování za jízdy nebo dokonce technický stav vozidel.

Na stanovištích policisté zkontrolovali 1 501 vozidel. Všichni řidiči se museli podrobit testu zjišťujícím přítomnost alkoholu nebo návykových látek. „Čtyři z nich sedli za volant po požití omamných látek a dalších šest po požití alkoholu. Jelikož u dvou řidičů se výsledná hodnota měření pohybovala v rozmezí přes jedno promile alkoholu v dechu, policisté s nimi zahájili trestní řízení pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ informovala na webu eHutník mluvčí moravskoslezské policie Daniela Vlčková.

Dalším závažným problémem bylo nepoužití bezpečnostních pásů a dětských autosedaček. „Přesto, že jsou jedním z důležitých prvků pasívní bezpečnosti vozidel, během akce policisté zjistili 15 osob, které nebyly během jízdy připoutány,“ pokračovala mluvčí. **Policie dále odhalila 18 vozidel s nevyhovujícím technickým stavem. Celkem 14 řidičů se vydalo na zpoplatněnou komunikaci bez dálniční známky a 4 šoféři byli zastaveni za překročenou rychlost.

Policisté za tento den zjistili 191 přestupků, z nichž 177 vyřešili na místě pokutou a 14 z nich oznámili odborům dopravy příslušných úřadů. V souhrnu se částka všech pokut vyšplhala na 68 700 korun.

 

Foto zdroj: Facebook Policie ČR

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím