ZAVŘIT

Koupit reklamu Reklama  •  
Dnes je 31. červenec 2021, svátek má Ignác

Prázdniny v Třinci budou plné pohybu a zábavy.

Školáci nebudou muset o prázdninách sedět doma a můžou trávit čas venku na čerstvém vzduchu. Dům dětí a mládeže chystá pro všechny děti a školáky akce plné pohybu a zábavy. Do těchto akcí se mohou zapojit nejen děti, ale také jejich rodiče.

Pro děti je nachystaná akce s názvem Beskydská desítka aneb Šlapeme s DDM Třinec… po svém. „Určili jsme deset vrcholů a je na každém, který si v termínu od 27. února do 7. března vybere. Navštívit mohou klidně i několik vrcholů,“ řekla spolupořadatelka akce Jana Hrubcová pro server eHutník. Soutěž bude trvat od 27.2 do 7.3.2021. Děti mají za úkol navštívit co nejvíce z určených vrcholů, kterými jsou: Velká Čantoryje, Sošov, Velký stožek, Javorový, Ostrý, Slavíč, Kozubová, Kamenitý, Severka, Skalka a zaznamenat si datum a čas navštívení vrcholu do soutěžního deníku, jenž je k dispozici ke stažení zde. Na těchto vrcholech najdou děti vyvěšené QR kódy, které oskenují a získají slovo do tajenky umístěné v deníku. Dále do deníku zapíšou datum a čas, kdy vrchol navštívili a vyfotí se. Do 10.3.2021 bude třeba soutěžní deník odevzdat v DDM a nebo jej zaslat na emailovou adresu. Všechna pravidla soutěže dále najdete zde.

Další dvě soutěže se budou konat v areálu lesoparku. „Pro nejmladší účastníky jsme připravili Sportování s pohádkou s třemi trasami, které se mohou kombinovat, a s úkoly k plnění. První má vstup od Slezské krčmy, druhá u školy Koperníkova a poslední má vstup u tenisových kurtů,“ pokračovala Jana Hrubcová na serveru eHutník. Tato akce bude probíhat od 1.3 do 7.3.2021. Rodiče zašlou seznam všech pohádek, k tomu přiloží fotografii dítěte při plnění některé z disciplín na trase. MŠ mohou zaslat skupinovou fotografii. Soutěž Sportování s pohádkou lze pojmout také výtvarně. A to tak, že děti namalují některou z pohádek, jenž po cestě najdou. Celé znění soutěže si můžete přečíst zde.

Poslední akce nese název Hejbejte se a je určena všem školákům i jejich rodičům. Po lesoparku jsou náhodně rozmístěny sportovní úkoly, označeny logem Sportovní MRSK. Pravidla naleznete zde.

 

Foto zdroj: Wikipedia commons

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •  
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím