ZAVŘIT

Dnes je 24. leden 2021, svátek má Milena

Přidejte se do výzvy Darujme radost

Organizace KaPa nabízí lidem možnost udělat hezčí Vánoce dětem a rodinám ve finanční tísni. Pomoc spočívá ve věnování použitých hraček, se kterými si již nikdo nehraje.

Jedná se o projekt Darujme radost určený pro občany města Třince. V rámci výzvy je možné darovat použité hračky, knížky, koloběžky, prostě cokoliv, co může dětem udělat radost pod vánočním stromečkem. Tyto hračky poputují dětem ve věku od 0-15 let, jejichž rodiče jsou ve finanční tísni.

KaPA je nezisková organizace sídlící v Třinci. Organizace bylo vybudována v roce 2000 na základě společné dohody Třineckých železáren, a. s., Města Třinec a Základní organizace odborového svazu KOVO Třinecké železárny. Tito zakladatelé určili organizaci právní formu obecně prospěšné společnosti a její zaměření na poradenské, vzdělávací aktivity a zprostředkování práce občanům regionu. KaPA také nabízí kariérové poradenství, kde pomáhají zjistit, jaká práce je pro koho vhodná. Dále organizuje jazykové kurzy a odborné semináře, poskytuje pomoc lidem, kteří to potřebují ( pomáhají lidem se zdravotním znevýhodněním, lidem bez domova a nebo lidem ve finanční tísni), spolupracují s firmami a zaměstnavateli. Nabízí také učebnu biologie, která poskytuje množství edukačních a didaktických pomůcek v životní i nadživotní velikosti. Provozují také dětský klub, kde hlídají děti během letních prázdnin a vozí je na výlety. V rámci své činnosti realizují i evropské projekty zaměřené na pomoc lidem v nepříznivé životní situaci.

Použité hračky je možné darovat na adrese organizace KaPA, o. p. s, Družstevní 294, Třinec 739 61 v pracovní dny dd 8:00 do 12:00 hod. Nebo je možno zalovat na telefonní číslo 602 401 101.

Každý dar bude nafocen a dárce následně informován, jak bylo s jeho darem naloženo.

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím