ZAVŘIT

Koupit reklamu Reklama  •  
Dnes je 31. červenec 2021, svátek má Ignác

Primátorka Třince viceprezidentkou Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje

22. 12. 2020 • 6:15

Primátorka Třince Věra Palkovská byla zvolena do vedení Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje a následující tři roky tak bude jeho viceprezidentkou.

 

Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje existuje od roku 1990. Jeho posláním je prosazování zájmů jeho členů v souladu s rozvojovou strategií MS kraje v oblastech vědy a výzkumu, životního prostředí, infrastruktury, školství, vzdělávání nebo i zaměstnanosti. Sdružení má momentálně 117 členů. Členy jsou města, vysoké i střední školy, firmy a další právnické ale i fyzické osoby. Členem se může stát kdokoliv (právnická i fyzická osoba) se zájmem o podporu a plnění cílů sdružení.

 

Mezi jeho projekty se řadí například Kariéra po padesátce - cílem je zvýšit zaměstnatelnost lidí starších 50 let různými aktivitami, školeními anebo tzv. prací na zkoušku, kde si nově nabyté znalosti a dovednosti mohou účastníci vyzkoušet. Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje má i obrovský podíl na realizaci stavby obchvatu, který značně odlehčí dopravě ve městě. Sdružení dlouhodobě podporuje i další projekty v Třinci.

 

Statutární město Třinec je členem už od roku 2007 a nyní bude mít i svého zastupitele v jeho čele. Primátorka Třince bude spolu se šesti dalšími zvolenými členy po následující tři roky ve výkonné radě Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje a zároveň bude po tuto dobu i jeho viceprezidentkou. „Je to pro mě velká čest pracovat za Třinec na rozvoji našeho regionu a kraje. Ceníme si toho, že Sdružení nám bylo nápomocno mimo jiné v boji za výstavbu obchvatu a podporovalo nás i v dalších infrastrukturních projektech přesahujících svým významem hranice města Třince. Oceňuji také, že Sdružení každoročně pořádá konferenci TRANSPORT, která přispívá k řešení palčivých problémů v oblasti dopravy,“ uvedla primátorka pro web trinecko.cz .Zdroj foto: Facebook Statutární město Třinec

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •  
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím