ZAVŘIT

Dnes je 27. únor 2021, svátek má Alexandr

Pro děti policistů, vojáků a zdravotníků z Třinecka byly vybrány náhradní školy

V návaznosti na vládní usnesení, podle kterého se od středy 14. října zavřely všechny školy,  se hejtman Ivo Vondrák rozhodl určit čtyři desítky škol v regionu, do kterých budou chodit děti vybraných profesí. Tyto školy budou zajišťovat péči pro děti od 3 do 10 let a to ve všední dny v časech od 6 do 18 hodin. 

 

Školy byly určeny ve spolupráci s odborem školství krajského úřadu. Ten kontaktoval příslušné úředníky obcí s rozšířenou působností, kteří vytipovali konkrétní školská zařízení nejvhodnější pro daný účel. Do škol budou docházet děti policistů, vojáků, zdravotníků, pracovníků v sociálních službách, ale také zaměstnanců určené školy,“  uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny, s tím, že ze zkušeností z jara bude do školy chodit maximálně 30 dětí, kdy výjimkou nebyly menší skupiny do 10 školáků. 

 

Ve školách však budou platit aktuální hygienická opatření jako je častá dezinfekce rukou a nebo nošení roušek. O děti bude postaráno dle potřeb rodičů, avšak dopravu do školy si musí zařídit každý individuálně. Pobyt ve školce bude pro děti zdarma, stejně jako strava. 

 

„Povinností určených škol je dětem zajistit zejména péči, nikoli vzdělávání. Ideálním modelem by bylo, kdyby se hlavně starší děti dokázaly věnovat distanční výuce svých domovských škol, a to třeba s využitím technického vybavení školy náhradní. Distanční výuka je totiž povinná. U prvňáčků a žáků druhých tříd to bude samozřejmě složitější, tam bude záležet na přístupu a rozhodnutí ředitele náhradní školy,“ řekl náměstek hejtmana Stanislav Folwarczny a dodal, že dopolední hodiny by měly patřit distančnímu vzdělávání a odpolední hodiny pro volnočasové aktivity. 

 

Mezi tyto vybrané školy patří i několik škol z okolí města Třince. Jedná se o:
1.Základní škola Jablunkov
2.Mateřská škola Jablunkov
3.Základní škola Petra Bezruče a mateřská škola, Třinec

4.Základní škola a mateřská škola Český Těšín - HrabinaSdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím