ZAVŘIT

Dnes je 27. únor 2021, svátek má Alexandr

První virtuální výstava v Galerii města Třince

19. 11. 2020 • 7:13

Ve dnech od 26. října do 26. listopadu probíhá v Galerii města Třince první třinecká virtuální výstava. Svá díla zde vystavuje umělkyně Karíma Al-Mukhtarová.

 

Vzhledem k opatřením nouzového stavu musí mít Galerie města Třince, stejně jako spousta dalších organizací a institucí, zavřeno. I přesto se v Galerii rozhodli nenechat se tímto faktem zastavit a uspořádali první výstavu, která bude přístupná virtuálně. Návštěvníkům tak stačí počítač, chytrý telefon nebo tablet a mohou se výstavy zúčastnit.

 

Na výstavě je možné vidět díla z cyklu Connection almost found od Karímy Al-Mukhtarové. Karíma je česká rodačka s íráckými předky. Studovala v Ústí nad Labem na Fakultě umění a designu v ateliéru Jiřího Kovandy, dále na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze u Jiřího Davida a promovala na AVU po intermédiích u Mileny Dopitové. Má za sebou stáž CEAAC ve francouzském Štrasburku a je vítězkou Essel Art Award CEE pro Českou republiku.

 

Cyklus Connection almost found je inspirován pozorováním společnosti a tím, jak se začíná názorově výrazně odlišovat. Jaký mají lidé odlišné názory na momentální témata - například na migraci, feminismus, ekologii, globální oteplování, atp. Zároveň díla upozorňují na to, že lidé se snaží mít různé názory pod tlakem okolí a sociálních sítí a ztrácí tím svou vlastní sebereflexi a hodnotu.

 

Celou virtuální výstavu naleznete zde.

 

 

Zdroj foto: Instagram Galerie města Třinec

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím