Dnes je 16. květen 2021, svátek má Přemysl
     Reklama
Koupit reklamu Reklama  •  
Úvod Ředitel třinecké nemocnice opustil své pracoviště Vytvořit článek
Ředitel třinecké nemocnice opustil své pracoviště
Kristýna Homolová (redakce) - 25. 01. 2021    1331    0 Líbil se vám tento článek? 2

Během pondělí 18. ledna se sešla mimořádná rada Moravskoslezského kraje, která odvolala ředitele Nemocnice Sosna Martina Sikoru s okamžitou platností.

Ředitel Sikora na své pozici nepracoval dlouho. Bohužel i za tento čas mezi ním, podřízenými a personální náměstkyní Janou Pająk vyrostl výrazný konflikt. Sikora totiž odvolal osoby v klíčových manažerských pozicích, jenž byli podle zaměstnanců důležití pro chod nemocnice. „Negativní klima v nemocnici mohlo způsobit kolaps a následný tlak na nemocnice v okolí, okrese, potažmo v celém Moravskoslezském kraji,“ odůvodnilo hejtmanství razantní personální krok.

Martin Sikora nastoupil na svou pozici v říjnu minulý rok. „V současné hektické době je mým cílem zvládání epidemiologické situace spojené s Covid-19, stejně tak vybudovat komplementární tým a stabilizovat nemocnici jak v ekonomické, tak personální oblasti,“ řekl po nástupu do funkce Frýdecko-Místeckému a Třineckému deníku Sikora.

O situaci v Nemocnici Třinec se vedení kraje dozvědělo na konci minulého týdne od zaměstnanců nemocnice. Po prověření všech okolností byl ředitel odvolán, a to na základě rozhodnutí Rady Moravskoslezského kraje na mimořádném jednání 18. ledna,“ sdělila Ekonomickému deníku mluvčí kraje Nikola Birklenová.

Hlavním důvodem odvolání ředitele Martina Sikory byla destabilizace chodu nemocnice. Momentálně vede nemocnici současný náměstek pro techniku a provoz. Výběrové řízení na nového ředitele nemocnice by mělo být vyhlášeno v co nejbližším možném termínu a to pravděpodobně již 25. ledna.

 

Foto zdroj: Facebook Nemocnice Třinec


TAG
Líbil se vám tento článek? 2

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •