ZAVŘIT

Dnes je 27. únor 2021, svátek má Alexandr

Ředitelka třinecké knihovny získala cenu kraje

 

V knihovnické soutěži K2 letos uspěla ředitelka třinecké knihovny Martina Wolna. V soutěži, kterou vyhlašuje Moravskoslezský kraj, získala čestné uznání. Avšak nejvíce ji potěšila podpora lidí, kteří jí do soutěže nominovali. 

 

Soutěž Knihovnická K2 už šestým rokem vyhodnocuje v sudém roce nejlepší knihovníky a v lichém nejlepší knihovny Moravskoslezského kraje. 

 

Čestné uznání získala mimo jiné Martina Wolna z Knihovny Třinec. Ocenění si právem zasloužila díky prosazování zájmů knihovny, jako významné instituce otevřené pro kulturní a komunitní život regionu i města. 

 

Martina Wolna přitom vůbec netušila, že jí nějaké ocenění čeká. Vše zařídili zaměstnanci knihovny, kteří oslovili na tři desítky osobností z republiky, kteří poslali nominace, na jejichž základě čestné uznání získala. „Ty nominace byly tak různorodé, že vlastně ani nevím, za co jsem to ocenění dostala. Samozřejmě, že si samotného čestného uznání vážím, ale mnohem více pro mne znamenají právě ty nominace. Beru je jako poctu celému našemu týmu,“ dojatě řekla Martina Wolna. 

 

Knihovna Třinec není už nějakou dobu jen půjčovnou knih. Konají se v ní různé výstavy, workshopy, různorodé akce pro malé i větší děti. Rodiče s dětmi si zde přijdou na chuť na Večerníčky naživo a nebo Pohádkové putování. Starší čtenáři nebo studenti mají zase rádi přednášky a různé literární večery. Spousta akcí je ale také zaměřena pro seniory. Postupem času se z knihovny stal prostor pro širokou veřejnost, který se neustále rozvíjí. 

 

„Už před lety jsem pochopila, že pro dobrý chod organizace je nejdůležitější investice do zaměstnanců. Pokud má vše skvěle fungovat, musíte mít erudované a motivované lidi, kteří budou přesně vědět, kam tu naši loď směřujeme. Máme totiž stejnou vizi a stejný směr plavby. A nebojíme se výzev,“ dodala ředitelka městské knihovny Třinec. 

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím