Dnes je 16. květen 2021, svátek má Přemysl
     Reklama
Koupit reklamu Reklama  •  
Úvod Řidiči sanitek z nemocnice na Podlesí zachraňují životy nejen převozem pacientů Vytvořit článek
Řidiči sanitek z nemocnice na Podlesí zachraňují životy nejen převozem pacientů
Anežka Ruszová (redakce) - 31. 12. 2020    752    0 Líbil se vám tento článek? 1

Řidiči sanitek Nemocnice AGEL Třinec - Podlesí pomáhají zachraňovat životy pacientů nejen jejich rychlým a kvalitním převozem, ale i dopravou klíčových lékařů k zákrokům nebo materiálů nezbytných pro dobře provedené zákroky.

 

Nemocnice AGEL Třinec - Podlesí se dlouhodobě specializuje na oblasti kardiologie, kardiochirurgie, cévní chirurgie, miniinvazivní chirurgie a endovaskulární chirurgie. Lékaři a zdravotnický personál této nemocnice jsou bez nadsázky jedněmi z nejlepších ve svém oboru a tím i v záchraně pacientů s kardiovaskulárními problémy. To vše by ovšem nebylo zcela možné, nebýt schopných a zkušených řidičů sanitních vozů. Právě v sanitce probíhají začátky boje o pacientův život a včasná doprava pacienta do nemocnice je klíčová. To není ale vše, co musí řidič sanitky zvládnout.

 

Saniťáci z Podlesí mají k dispozici šest sanitních vozů a během jednoho roku najezdí dohromady tolik kilometrů, že by to vystačilo na cestu sedmkrát okolo Země po rovníku. Na jedno vozidlo to odpovídá 80 - 100 tisíc najetých kilometrů ročně. Jak jsme již výše zmínili, nejedná se vždy o převoz pacientů. Sanitky se zapnutými majáčky mají i další důvody k výjezdu, i když cíl je vždy stejný - zachránit lidský život. „Převážně v odpoledních hodinách a o víkendu dochází k převozu zdravotníků k akutním operacím, kdy se k jednomu zákroku sváží i tři zaměstnanci. Počet těchto výjezdu je velice individuální, někdy je to dvakrát týdně, někdy i dvakrát za den,” sděluje na webu nemocnice její vedoucí dopravy Milan Burian.

 

Kromě svozu lékařů slouží sanitky i k dopravě lékařských materiálů nezbytných k operaci, jako jsou například krevní deriváty. Nejčastěji saniťáci z Nemocnice AGEL Třinec - Podlesí jezdí mezi Nemocnicí Třinec Sosna nebo do ostravského krevního centra. Úkol řidičů je přitom stále stejný. Dopravit posádku sanitky do nemocnice co nejrychleji a nejbezpečněji. „Chci poděkovat všem řidičům a záchranářům. Jejich práce si nesmírně vážím, protože mnohdy opravdu záleží na každém jejich rozhodnutí a jízda pod modrými majáky dokáže zkrátit ten nekonečný čas k záchraně života,” dodává Burian.Zdroj foto: Facebook Nemocnice AGEL Třinec - Podlesí


TAG
Líbil se vám tento článek? 1

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •