ZAVŘIT

Dnes je 24. leden 2021, svátek má Milena

Rozpočet Třince 2021: Co Třinec plánuje pro příští rok?

01. 12. 2020 • 7:17

Vedení města Třince zveřejnilo návrh rozpočtu na rok 2021, který bude projednávat zastupitelstvo v měsíci prosinec.  Zatím je počítáno s poklesem příjmů cca o 12% oproti loňskému roku, s čímž se musí vedení vyrovnávat. Výdaje jsou o cca 64 milionů vyšší než příjmy, je v nich započteno i zrušení superhrubé mzdy (část z těchto daní míří do městských rozpočtů).

 

Podle primátorky města Věry Palkovské si Třinec neplánuje zatím brát po vzoru ostatních měst úvěr, díky přebytkům a dobrému hospodaření z minulých let. Městu se podařilo alokovat pro rok 2021 obdobnou míru investic, i přesto, že v jiných kapitolách se muselo škrtat. Jaké akce město bude v roce 2021 investovat?

 

Město v roce 2021 plánuje mimo jiné výstavbu parkovacího objektu v městské části Třinec - Sosna, rekonstrukci mostu přes Tyrku na ul. Závodní, zajištění břehového svahu Líštnice v Dolní Líštné, výstavbu relaxační zóny na břehu řeky Olše nebo také parkovací automaty ve městě. Na výdaje odboru investic pro rok 2021 jsou v návrhu rozpočtovány finanční prostředky v celkové výši 73.100.000 Kč.

 

Kromě toho jsou naplánovány velké investice i do škol a školek na území města. Na mateřské škole v Oldřichovicích bude v průběhu roku 2021 opravena střecha, u MŠ Máchova zase oplocení. Mezi další výdaje patří realizace termoregulace otopné soustavy ZŠ a MŠ Osůvky, oprava opěrné zdi ZŠ Kaštanová, rekonstrukce výtahu ve školní jídelně na ZŠ Slezská a další investice spojené s běžným provozem a údržbou škol. Do škol, školek ale i pro využití volného času (např. Dům dětí a mládeže) a ozdravných pobytů pro děti hodlá město investovat příští rok celkem 52.359.000 Kč.

 

 

Pravidelných dotací se dočkají také příspěvkové organizace na území Města Třince (Městské kino Kosmos a Knihovna Třinec) i sportovní a tělovýchovné kluby a spolky (Fotbal Třinec, z.s., HC Oceláři Třinec - mládež nebo TJ TŽ Třinec pro realizaci projektu Beskydská laťka).

 

Rozpočet je k dispozici občanům k připomínkám na adrese zde.Zdroj foto: facebook Statutární město Třinec

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím