Dnes je 14. červen 2021, svátek má Roland
     Reklama
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Školka v Bystřici prochází rekonstrukcí Vytvořit článek
Školka v Bystřici prochází rekonstrukcí
Anežka Ruszová (redakce) - 29. 12. 2020    352    0 Líbil se vám tento článek? 0

Rozšířená mateřská škola v Bystřici, s polským vyučovacím jazykem, prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Většina úprav je již hotová, zbytek projektu by měl být dokončen do konce roku 2020.

 

Téměř sto let stará budova školky naposledy prošla většími úpravami na přelomu 70. a 80. let. V té době vznikla nová rozšířená přístavba. Nyní se mateřská škola dočkala mnohem rozsáhlejší rekonstrukce. Předmětem projektu je především rekonstrukce půdních prostor pro navýšení kapacity školky pro dalších 24 dětí včetně vybavení prostor nábytkem a spotřebiči. Spolu s úpravou půdy byly ve školce vyměněny a modernizovány sítě a zároveň vznikl bezbariérový výtah a rampa.

 

Kromě vnitřních úprav budovy došlo i k několika změnám ve venkovních prostorách. Vzniklo nové únikové schodiště a dětem nyní dělá radost i nové hřiště. Celá rekonstrukce započala již v květnu letošního roku, kvůli nepřízni počasí se ale mírně protáhla. „Před začátkem jsme se obávali skrytých věcí, které při rekonstrukci starých budov postupně vyplouvají na povrch a sebelepší projektant je předem nedokáže objevit. V tomto směru bylo vše v pohodě. S čím jsme nepočítali, byl deštivý květen a propršený červen, což pociťujeme ještě nyní,“ uvedl pro ehutnik.cz starosta Bystřice Roman Wróbel.

 

Stavební úpravy byly dokončeny v říjnu a školka je opět v provozu od listopadu. Nová učebna v opravených půdních prostorách by měla být oficiálně otevřena 1. ledna. Prostory půdní učebny se ještě dosušují. Projekt rekonstrukce mateřské školy vyšel na více než 17 milionů korun a byl z 85% spolufinancován Integrovaným regionálním operačním programem Evropské unie. Dalších pět procent šlo ze státního rozpočtu a zbytek uhradila obec Bystřice.Zdroj foto: Pixabay


TAG
Líbil se vám tento článek? 0

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Reklama   •   Koupit reklamu