ZAVŘIT

Dnes je 2. březen 2021, svátek má Anežka

Slováci otevřeli novou část dálnice, tah mezi Třincem a Žilinou je kratší

Od 21. 12. 2020 je spojení mezi Třincem a Žilinou zhruba o pět minut kratší. Národná diaľničná spoločnosť (NDS) otevřela nový šestikilometrový úsek dálnice D3 okolo Čadce.

Trasa nové dálnice je z větší části obchvatem kolem města Čadce. Tato nová dálnice zrychlí spojení po mezinárodní silnici E75. Celá stavba vyšla na 239 milionů eur a zhotovovalo ji sdružení firem Strabag, Porr a Hochtief. Město Čadca si díky nové dálnici oddychne od tranzitní dopravy. V dopravní špičce docházelo k velkým kolonám, v nichž řidiči stáli i více než 30 minut. Podle sčítání zde denně projelo 12–14 tisíc tranzitujících vozidel, z toho více než třetinu tvořily kamiony.

„Je potřeba poděkovat obyvatelům Čadce, kteří pro výstavbu dálnice prodali domy a pozemky. Dálnice má pro celý region významnou přidanou hodnotu, i díky ní přišli do průmyslové zóny noví investoři,“ řekl primátor Čadce Milan Gura v rozhovoru pro Fm Deník.

Dálnice se začala budovat již v roce 2016. Celý obchvat je dlouhý 5673 metrů. Na trase je umístěno 19 mostů a také dvě mimoúrovňové křižovatky. V jejím okolí se rovněž vybudovaly protihlukové stěny, jenž mají délku 11 kilometrů.

Na video z otevření dálnice se můžete podívat zde.

 

 

Foto zdroj: Archív Národné diaľničné spoločnosti

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím