ZAVŘIT

Dnes je 27. únor 2021, svátek má Alexandr

Teplárna E3 bude mít moderní kotle

18. 10. 2020 • 11:24

 

Energetika Třinec na začátku letošního roku započala s modernizací tří fluidních kotlů na Teplárně E3. Nové kotle, jejichž modernizace vyšla na bezmála 80 milionů korun by měly být v provozu do konce letošního roku.

Firma tak reaguje na požadavky nových emisních limitů Evropské unie. Emise se modernizací sníží u oxidů dusíku na polovinu předchozího limitu a u oxidů síry o 40 procent. Pro snížení emisí oxidů síry bylo nutné kotle upravit pro navýšení dávkování vápence do spalovacích komor jednotlivých kotlů. Systémy pro snížení emisí oxidů dusíku jsou již hotové a mají za sebou i garanční měření. Opravy na kotlích jsou tímto téměř u konce, modernizace by tím měla být dokončena v řádu několika týdnů.

Třinecké železárny patří mezi největší průmyslové znečišťovatele v zemi, to je dáno mimo jiné typem výroby i rozsahem provozu, proto TŽ již do ekologických opatření investovaly miliardy korun. Firma striktně plní všechny stanovené limity a používá nejmodernější zařízení.

Energetika Třinec je dceřinou firmou Třineckých železáren, má na starosti jejich energetický servis a aktuálně zaměstnává přes 360 lidí. Mimo to vyrábí elektrickou energii a také dodává teplo a teplou vodu velké části města.

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím