ZAVŘIT

Koupit reklamu Reklama  •  
Dnes je 1. srpen 2021, svátek má Oskar

Tip na výlet: Horská chata Kozinec

Přinášíme další tip na výlet. Meteorologové předpovídají během víkendu příznivé počasí, proto je možné se vydat například na horskou chatu Kozinec.

Chata Kozinec byla postavena v období první republiky v roce 1933. Chata se nachází na svahu hory Malý Kozinec (645 m.n.m). v Moravskoslezských Beskydech kousek od rozcestí s modrou turistickou značkou vedoucí z Oldřichovic. Z chaty Kozinec lze vyrazit na řadu túr v Moravskoslezských případně Slezských Beskydech. Například na Javorový, Ostrý a další. K chatě je možný příjezd vlastním autem, parkoviště je přímo u chaty. Objekt má kolem sebe malebnou přírodu, která láká na různé procházky, nebo jen na lenošení na dece uprostřed krásné louky. V zimě, kdy napadne sníh, jsou kolem chaty vytvořené trasy pro běžkaře, které mohou využívat. V chatě je možné se celoročně ubytovat a nebo si zde zajít do restaurace na oběd.

Pokud byste se chtěli ubytovat, tak většina pokojů má vlastní sociální zařízení, část pokojů má společné sociální zařízení na patře. Stravování je možné v restauraci chaty, která nabízí řadu specialit, například řezy Kozinec, lívanečky s ovocem a šlehačkou, na čepu je Radegast.

Foto zdroj: http://www.kozinec.cz/

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •  
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím