ZAVŘIT

Dnes je 27. únor 2021, svátek má Alexandr

Tři ceny ze soutěže stavba roku putovaly do našeho regionu

Minulý týden se v Moravskoslezském kraji vyhlásily nejpozoruhodnější stavby roku 2019. První místo v kategorii Stavby občanské vybavenosti získala třinecká tělocvična na ulici Nádražní. Výborně si také vedly další dvě stavby z Českého Těšína. 

 

Minulým rokem v červnu byla dokončena moderní tělocvična mezi školami Jubilejní Masarykovou a Gustawa Preczka. Tuto tělocvičnu využívají děti z obou škol, ale také široká veřejnost. „Hodnotící komise ocenila nejen vzhled tělocvičny, ale také její technické prvky a materiály, které byly při stavbě zvoleny,“ uvedla primátorka města Věra Palkovská. 

 

Avšak Třinec nebyl jediný, kdo si ze soutěže odnesl úspěch. Pořadatelé letos udělili dvě nové ceny, jedná se o zvláštní ocenění Svazu podnikatelů ve stavebnictví (SPS) a cenu ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

 

Zvláštní cenu SPS získalo Integrované výjezdové centrum v Českém Těšíně, které se slavnostně otevřelo minulým rokem v červnu. V tomto novém moderním objektu sídlí hasiči, městská policie a státní policie.

 

Cenu ministerstva průmyslu a obchodu ČR získal Areál TAZO v Českém Těšíně. Jde o úžasnou proměnu chátrající továrny v historickém centru města na středisko obchodu a služeb. 

 

Starostka Českého Těšína řekla: „Nesmírně nás těší, že v této prestižní soutěži uspěly dvě naše stavby. V případě Integrovaného výjezdového centra naší snahou bylo, aby veškeré složky mohly pracovat v důstojných podmínkách. Areál TAZO povstal jako bájný Fénix z popela. Nahradil chátrající továrnu a dokonale zapadl do historického centra města.“ 

 

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím