ZAVŘIT

Koupit reklamu Reklama  •  
Dnes je 31. červenec 2021, svátek má Ignác

Třinec je čtvrtým městem pro byznys v České republice

17. 12. 2020 • 6:20

Třinec se v letošním roce stal již potřetí vítězem srovnávacího výzkumu Město pro byznys v Moravskoslezském kraji. Nyní se mu podařilo uspět i v rámci celorepublikového srovnání.

 

Město pro byznys je srovnávací výzkum, do kterého jsou města zařazovány automaticky bez jakékoliv přihlášky. Tento výzkum probíhá v České republice již dvanáct let a každoročně sestavuje žebříček nejlepších měst s největším podnikatelským potenciálem v České republice. Výzkum zahrnuje všechny informace i statistická data o rozvoji podnikatelského prostředí v ČR a jednotlivých městech. Každý rok je hodnoceno 205 měst s rozšířenou působností a 22 městských částí Prahy. Města jsou hodnocena podle 22 kritérií rozdělených do dvou hlavních kategorií - Podnikatelské prostředí a Přístup veřejné správy.

 

Třinec se během posledních pěti let umístil třikrát na první příčce Města pro byznys za Moravskoslezský kraj. Po tomto úspěchu přišel další, tentokrát ve srovnání měst v celé republice. Díky kombinaci skvělého přístupu veřejné správy a výborným podmínkám pro podnikání je Třinec celkově čtvrtý. Třinec zabodoval především velice nízkou nezaměstnaností, vysokým růstem počtu ekonomických subjektů a výbornými výsledky v kategorii Přístup veřejné správy. „Mám velkou radost, že jsme mezi nejlepšími v rámci ČR a vážím si toho, že se nám podařilo potvrdit pověst města přívětivého k podnikatelům i v celorepublikovém srovnání. Těší mě, že o skvělém výsledku spolurozhodlo i ekonomické hospodaření Třince. Města tu nejsou od toho, aby podnikala, ale od toho, aby uspokojovala potřeby občanů a zároveň se chovala jako dobrý hospodář. Hlavně abychom teď ustáli složité období, kdy peněz nebude tolik. Musíme rozhodnout, co je teď zbytné a co nezbytné pro rozvoj města,“ uvedla pro web trinecko.cz primátorka Třince Věra Palkovská.

 

První příčku v celorepublikovém hodnocení Město pro byznys obsadilo Statutární město Pardubice. Pardubice opravdu excelovaly v obou kategoriích a prvenství dosáhly oprávněně. Na druhém místě se umístil Prostějov a třetí místo patří Hradci Králové. Výzkum Město pro byznys vyhodnocuje analytická agentura Datank.Zdroj foto: Anežka Ruszová

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •  
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím