ZAVŘIT

Dnes je 5. prosinec 2020, svátek má Jitka

Třinec uctil válečné veterány

Ve středu 11.11. 2020 si Třinec připomněl den válečných veteránů. Pieta však kvůli koronavirovým opatřením byla tichá a skromná, a proto na ni nebyli pozvaní další hosté. Zastupitelstvo města položilo kytici ke dvěma pomníkům. 

 

Kytice položili hned na dvou místech. První na ulici 1. máje, kde se nachází pomník padlých vojáků z první světové války. Poté se přesunuli na městský hřbitov na Folvarku k Památníku obětem druhé světové války. „Den válečných veteránů si u památníků v Třinci připomínáme už více než dvacet let. Letos jsme pietní akt museli kvůli koronaviru pojmout komorněji, ale přesto jsme chtěli tuto tradici zachovat a vyjádřit respekt, úctu a poděkování všem hrdinům, kteří se zasloužili o svobodu naší vlasti,“ uvedla primátorka Věra Palkovská pro portál eHutnik. 

 

Každoročně bývá na této pietní akci několik válečných veteránů, školáci a další hosté, bohužel kvůli vládním opatřením proti koronaviru se tato vzpomínka musela uskutečnit bez nich. 

 

Den válečných veteránů se váže na den 11. listopadu, a to proto, že v tento den byla ukončena první světová válka. V dnešní době se Den válečných veteránů ctí od roku 2001. Dává příležitost připomenout hrdiny, kteří ve dvou válečných apokalypsách v letech 1914 – 1918 a 1939 – 1945 bez váhání nasazovali své životy za svobodu vlasti, a také příslušníky ozbrojených sil nebo mírových misí.Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím