ZAVŘIT

Dnes je 27. únor 2021, svátek má Alexandr

Třinec znovu vyhrál Keramickou popelnici

16. 10. 2020 • 11:42

Občané Třince opět dokázali, že třídění odpadu je důležité a má smysl. Soutěž v třídění odpadu totiž ve své kategorii měst nad 15 000 obyvatel vyhrálo Statutární město Třinec již popáté.

Soutěž O keramickou popelnici vyhlašuje Moravskoslezský kraj od roku 2014. Města (rozdělena do několika kategorií podle počtu obyvatel) v ní soutěží ve výtěžnosti vytříděného odpadu. V soutěži se každoročně hodnotí, jak města a obce nakládají s komunálním odpadem, především ve tříděném sběru využitelných složek. Porovnání těchto údajů probíhá v rámci pravidelného vykazování v systému EKO-KOM, ve kterém jsou města a obce Moravskoslezského kraje zapojeny.

Pro zajímavost, například v roce 2019 připadlo na jednoho obyvatele Moravskoslezského kraje v průměru 13 kg vytříděného skla, 22,6 kg papíru a 15,5 kg plastu. Velkou zásluhu na tomto výsledku má právě Třinec, který si v soutěži drží prvenství v podstatě od jejího počátku.

Na předních příčkách se letos ve své kategorii umístila i další města a obce v blízkém okolí. V rámci kategorie obcí do 2 500 obyvatel se čtvrté příčky chopil Milíkov. Město Jablunkov se pak v kategorii obcí od 2 500 do 15 000 umístilo na krásném třetím místě.

Další ze soutěží v nakládání s odpadem je Odpadový Oskar, v němž se vyhodnocuje množství směsného odpadu vyprodukované občany v jednotlivých obcích. V této kategorii bodoval opět Milíkov, spolu s ním pak Bukovec a Bocanovice. V rámci celého Moravskoslezského kraje se v kategorii měst v Odpadových Oskarech nejlépe umístila Bystřice a to na celkovém druhém místě.

 

zdroj foto: https://www.facebook.com/mestotrinec

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím