ZAVŘIT

Dnes je 24. leden 2021, svátek má Milena

Třinecké EXPANDO se umístilo v Křišťálové Lupě 2020

29. 11. 2020 • 7:22

Třinecká firma EXPANDO se umístila na desáté příčce v kategorii E-commerce inspirace prestižní ankety Křišťálová lupa 2020. Firmu nominovala odborná porota, nešlo o hlasování veřejnosti.

 

Křišťálová Lupa, cena českého internetu, každoročně oceňuje nejzajímavější a nejoblíbenější projekty českého internetu. Letošní ročník byl již 15. svého druhu. V jednotlivých kategoriích vítěze určuje internetová veřejnost (například kategorie Nástroje a služby, Podcast roku či Zpravodajství a publistika) anebo odborná porota (např. Projekt roku, E-commerce inspirace nebo Osobnost roku). Celá anketa je každoročně pořádána serverem Lupa.cz. V letošním roce se mezi umístěnými objevilo také EXPANDO z Třince.

 

EXPANDO je třinecká firma, která pomáhá již od roku 2002 provozovat e-shopy v ČR i zahraničí - nabízí jim e-shop platformu i provoz marketingu. Mezi jeho hlavní klienty patří například bystřický Metalshop (který začínal jako legendární Cryt shop na Koperníkově ulici) nebo Gamisport, který už 20 provozuje prodejnu na Hradčanech. Původní názvy firmy byly například Creactive.cz nebo 8COM, loni došlo k přejmenování na EXPANDO a sloučení s pražskou částí firmy.

 

V rámci rostoucí důležitosti prodeje online do zahraničí, vznikla v roce 2015 ještě odnož firmy v Praze (jako EXPANDO global s.r.o.), která začala nabízet expanzi na Amazonu. Letos přidala do nabídky i české hráče jako Alza nebo Mall. "Expanze skrz zavedené platformy a brandy je mnohem snažší než tvorba eshopu pro danou zemi," komentuje zaměření společnosti majitel Adam Kurzok, s tím, že v zavedeném trendu bude pokračovat i dále. Právě tyto spolupráce vynesly EXPANDO nominaci na Křišťálovou Lupu.

 

 

Společnost stále nabízí eshopy do zahraničí, poslední dobou se zaměřuje také na poskytování automatizovaných produktových překladů. Díky letošnímu přesunu nákupů do on-line vzrostou její tržby odhadem 2-3x. EXPANDO zaměstnává v Třinci 20 lidí z oblasti programátorů i marketingu a dále hledá šikovné kolegy do kanceláře na Poštovní 244.

 

Více o aktuálních pracovních nabídkách naleznete zde >>

 

 

Poznámka redakce: Adam Kurzok je majitelem regionálního portálu 3NEC.cz.

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím