ZAVŘIT

Dnes je 24. leden 2021, svátek má Milena

Třinečtí občané i firmy pomáhají Nemocnici Třinec Sosna

27. 11. 2020 • 6:57

Stejně jako v první koronavirové vlně na jaře se i nyní občané a firmy v okolí Třince semkli, aby alespoň trochu usnadnili a zpříjemnili práci zdravotníkům v Nemocnici Třinec Sosna.

 

V rámci programu Pomáháme sestřičkám obdržela nemocnice na Sosně balíčky s vitamíny a doplňky stravy pro posílení imunity a dodání energie. Sestrám a ostatnímu zdravotnickému personálu, tedy těm, kteří to momentálně nejvíce potřebují, věnovala balíčky Generali Česká pojišťovna pod záštitou České asociace sester a za přispění distributora zdravotních doplňků FinClub. “Děkujeme za dobročinný projekt Pomáháme sestřičkám, který přináší našemu personálu nejen materiální, ale především morální podporu a pomoc,“ uvedl pro web Nemocnice Třinec její ředitel Martin Sikora.

 

Dalším, kdo se snaží zdravotníkům pomoci stejně jako na jaře, je Tomáš Nový a jeho Pochutnej si! Bistro. Z dobrovolných peněžních darů třineckých občanů zasílaných na transparentní účet nakupuje suroviny, ze kterých pak vaří pro zdravotníky vydatné obědy. Oproti první vlně je ale velmi znatelný úbytek finančních příspěvků. Pochutnej si! Bistro tak nyní vaří z darů už jen především pro zdravotníky. “Už jsme to smrskli právě na zdravotníky, protože jsme počítali, že ty finanční dary budou daleko nižší, než při té první vlně. Tak se snažíme alespoň podporovat ten zdravotní systém - alespoň ty zdravotníky v první linii,” řekl Tomáš Nový pro IFK TV Třinec. Zároveň dodává, že lze poznat, jak se situace oproti jarní vlně změnila. Peněz darovaných na jídlo pro pracovníky v první linii je dle jeho odhadů přibližně 14x méně, než na jaře.

 

Obědy od Pochutnej si! nebyly ale jedinými dobrotami, které zdravotníci minulý týden dostali. Do nemocnice putovaly i koláčky, buchty a další pochutiny od těšínských katolíků, starokatolíků a občanů Těšínska, zdravé dobroty od maminek z Lesní školky a Svobodné školy Hrádeček a od dětí ze Speciální ZŠ Slezské diakonie v Českém Těšíně chutné muffiny. Dalšími příspěvky byly pochutiny a vitamíny financované ze sbírky města Jablunkova Energie a dávka energie zanechaná na vrátnici nemocnice od neznámé dárkyně.

 

Jedním z nejnovějších příspěvků na pomoc zdravotníkům v Nemocnici Třinec Sosna jsou zásoby ochranných pomůcek, které věnovala firma Walmark. Ředitel výrobního závodu Walmark Martin Hefner předal ve středu 25. listopadu k rukám vedení nemocnice 1 000 kusů respirátorů FFP2 a 4 500 kusů ochranných rukavic. Tyto pomůcky jsou nezbytným vybavením zdravotníků pro boj s nemocí Covid-19.Zdroj foto: Facebook Nemocnice Třinec Sosna

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím