ZAVŘIT

Koupit reklamu Reklama  •  
Dnes je 31. červenec 2021, svátek má Ignác

Třinečtí Oceláři trénují v Polsku

19. 10. 2020 • 9:28

Hokejisté Třince, stejně jako všechny další hokejové kluby, mají kvůli opatřením nouzového stavu nyní haly a kluziště zavřená. Rozhodli se proto trénovat v blízkém Polsku.

 

Oceláři Třinec odehráli dvě vítězná utkání, v Karlových Varech a Litvínově, ale poté museli kvůli nákaze novým koronavirem do karantény. Po karanténě na ledě ale stihli pouze dva tréninky, když nová opatření vlády uzavřela veškerá vnitřní sportoviště. Protože se některá opatření prodloužila, třinečtí hokejisté se rozhodli jednat a vzhledem k výhodné geografické poloze trénují v Polsku.

Začátek extraligy plánovaly kluby na 30. října, ale některá opatření pro sport byla prodloužena až do 2.listopadu, proto tato možnost není reálná. Extraligové kluby sice odeslaly ministru zdravotnictví dopis, ve kterém jej žádají o povolení tréninků na ledě od 25. října a poté ihned obnovení soutěže, ale tým Ocelářů se nechtěl na tuto možnost spolehnout.

 

Byli jsme dva týdny v karanténě a kdybychom měli být další dva tři týdny mimo led, tak je to pro nás směrem k dalšímu průběhu rozběhnuté sezony devastující,“ uvedl trenér Václav Varaďa pro sport.cz. Oceláři se pro toto řešení rozhodli nejen aby do zápasů nastoupili v co nejlepší kondici týmu, ale také kvůli zdraví a bezpečí hráčů samotných. „Jít do zápasů bez tréninků nejde, to bychom hazardovali se zdravím hráčů,“ uvedl Varaďa.

 

Vzhledem ke zpřísnění vládních opatření, kdy se na venkovních sportovištích může najednou shromažďovat maximálně 6 osob, padla také možnost trénovat na venkovních kluzištích. Proto o variantě trénovat v zahraničí uvažují i další české týmy, Litvínov a Karlovy Vary mají blízko ledové plochy v Německu, České Budějovice zase v Rakousku.


zdroj foto: https://www.facebook.com/hcocelaricz

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •  
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím