ZAVŘIT

Dnes je 3. prosinec 2020, svátek má Svatoslav

Třinečtí silničáři jsou na zimu připraveni

20. 11. 2020 • 7:11

Stejně jako ve zbytku České republiky i obyvatelé Třince a okolí vědí jak dokáže zima na silnicích řidiče potrápit. Třinečtí silničáři ale hlásí, že jsou na zimu připraveni.

 

První poprašky sněhu zahalily do bílé Javorový vrch a ostatní výše položené oblasti v okolí Třince již na konci října. Vzhledem k tomu se rozhodli ve firmě SMOLO Třinec s.r.o., která zajišťuje na Třinecku zimní údržbu, že nic neponechají náhodě. „Na skladu v Třinci jsme předzásobeni 60 tunami struskové drti a zhruba tisícem tun chemické posypové soli. Další posypový materiál budeme operativně doplňovat dle potřeby,“ uvedl jednatel SMOLO Třinec s.r.o. David Rucki. Solí jsou sypány všechny komunikace na Třinecku s výjimkou podhorských oblastí (např. Oldřichovice) kde je používána strusková drť.

 

Kromě posypu je připraven také vozový park zahrnující tři velké sypače s pluhem, dva sypače s úzkou radlicí na plužení chodníků, nakládač pro úklid parkovišť a odstavných ploch, traktor s pluhem a čelní radlicí a další mechanizace pro nakládání posypu. Kromě vozového parku jsou připraveni i zaměstnanci - 10 řidičů a 12 manuálních pracovníků. „Celkem se staráme o 55 tisíc m2 silnic II. třídy. Naši řidiči jsou každý den v pohotovosti tak, aby v případě sněžení mohli vyjet a zajistit sjízdnost komunikací pro lidi, kteří brzy ráno vyrážejí do železáren, do nemocnic, řidičům autobusů atd.,“ dodal Josef Sodzawiczný, který má na starosti údržbu komunikací. Kromě cest udržují třinečtí silničáři i chodníky, autobusové zastávky, schody, lávky, podchody nebo také přechody pro chodce.

 

I Ředitelství silnic a dálnic je v Moravskoslezském kraji na příchod zimy připraveno už od konce října. Pro náš kraj mají v pohotovosti 37 sypačů, 13 traktorů s radlicí, 10 nakladačů a také sněhové frézy, šípové pluhy a dokonce jeden ledořez.

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím