ZAVŘIT

Dnes je 3. prosinec 2020, svátek má Svatoslav

V Jablunkově přibyly tři nové bezpečnostní kamery

Občané Jablunkova se mohou cítit zase o něco bezpečněji díky třem novým kamerám, které byly umístěny po městě. Jedna z kamer už pomohla městské policii dopadnout zloděje.

V Jablunkově měli celkem 8 kamerových bodů, které dokázaly pokrýt 60% města. Díky programu ministerstva vnitra Prevence kriminality získalo město dotace v celkové hodnotě 350 tisíc korun. Město k této dotaci doplatilo 50 tisíc korun a pořídilo nový kamerový systém. Jeden je u autobusového stanoviště, druhý na ulici Mlýnská a třetí monitoruje hřbitov, parkoviště u městského úřadu a u smuteční obřadní síně.

“Co se týče bodu u autobusového stanoviště, rovněž i tam je pokrytí za stávající čekárnou, kde vlastně docházelo k tomu, že se tam shlukovali studenti naší střední školy. Takže je máme trošku pod dohledem. A samozřejmě třetí kamerový bod, to je hřbitov. Tam se kolikrát stávaly neplechy a pak nikdo za nic nemůže, nikdo nic neudělal. Kolikrát se stalo, že vandalové udělají nepořádek a my jsme potom nemohli zjistit, kdo to vlastně udělal. Takže umístění třetího bodu je z důvodu, abychom měli možnost monitorovat hřbitov.” řekl v rozhovoru pro televizi Polar starosta města Jablunkov Jiří Hamrozi.

Jedna z nových kamer pomohla strážníkům chytit zloděje. “Dohledal se zloděj, který z Fabosu na Polní ulici i s tím lupem utekl na hřbitov. Takže pomocí té kamery se ho podařilo dohledat. Vytrasovalo se, kde vlastně ten dotyčný zloděj utíkal.” řekl strážník městské police Martin Lysek v rozhovoru pro televizi Polar.

V budoucnu by současný kamerový systém měly doplnit další dvě kamery. “Dlouhodobě monitorujeme, kde bychom chtěli umístit tyto body. Ještě potřebujeme další dva, abychom měli pokryto přibližně 80 procent centra Jablunkova. Na místech jsme se dohodli společně s dispečerkou a našimi strážníky, kteří jsou v terénu a znají to tu, jaká místa jsou pokrytá nebo hluchá.” dodal na závěr starosta Jiří Hamrozi v rozhovoru pro televizi Polar.

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím