ZAVŘIT

Dnes je 3. prosinec 2020, svátek má Svatoslav

V Lyžbicích hořel byt

16. 11. 2020 • 7:10

V pátek 13. listopadu došlo v městské části Třinec - Lyžbice v ul. Kpt. Nálepky k požáru jednoho z bytů. Během požáru bylo evakuováno třináct osob. Tři lidé, z toho dvě děti, se nadýchali zplodin.

 

Požár byl ohlášen krátce před půl devátou ráno. K požáru vyjeli hasiči HZS MSK Třinec, Frýdek-Místek, Nošovice a dobrovolní hasiči z Bystřice a Gutů. Požár byl lokalizován v devět hodin, zlikvidovat jej se podařilo za necelých 50 minut. “Zachráněno bylo třináct osob, jedna z nich imobilní za pomocí vyváděcí masky. Deset lidí bylo evakuováno. Tři lidé se nadýchali zplodin hoření, z toho dvě děti. Obě zdravotníci převezli do nemocnice k dalšímu pozorování, od hasičů dostaly plyšové hračky pro zmírnění stresové reakce.” uvedl pro polar.cz mluvčí hasičů Jakub Kozák. Během hasebních prací nebyl v bytě nikdo nalezen.

 

Požár zasáhl jednu místnost bytu ve čtvrtém patře, kouř se dostal i do vyšších pater. Byt i dům nakonec hasiči odvětrali přetlakovou ventilací. Dle svědků byli hasiči opravdu velmi rychlí a požár dostali brzy pod kontrolu. Nebýt jejich včasného a rychlého konání, mohl požár zasáhnout větší část domu nebo se rozšířit i dále - jen kousek od místa požáru se opravují balkony, ty jsou zakryté síťovinou, která mohla v případě poletujících jisker rychle vzplanout.

 

Příčinami vzniku požáru se zabývají, spolu s vyšetřovateli hasičů, i třinečtí kriminalisté. „Policie provádí výslechy svědků a ohledání místa spojené s řádným zadokumentováním,“ sdělila mluvčí policie Karolína Bělunková.

 

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím