Dnes je 14. červen 2021, svátek má Roland
     Reklama
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně / Krimi V Mostech u Jablunkova srazil řidič auta cyklistu Vytvořit článek
V Mostech u Jablunkova srazil řidič auta cyklistu
Anežka Ruszová (redakce) - 26. 02. 2021    1644    0 Líbil se vám tento článek? 0

V úterý 23. února došlo v Mostech u Jablunkova ke srážce cyklisty s automobilem. Řidič od nehody ujel, sražený cyklista na místě zemřel.

 

Nehoda se stala kolem půl jedenácté na silnici druhé třídy v Mostech u Jablunkova směrem na Hrádek. Osmadvacetiletý řidič vozu značky Škoda Fabia srazil cyklistu a od místa nehody ujel. K nehodě okamžitě vyjel tým rychlé lékařské pomoci z Třince a jednotka dobrovolných hasičů z Mostů u Jablunkova. „Sedmašedesátiletému muži začal poskytovat první pomoc svědek události, poté i hasiči. Záchranáři pokračovali ve snaze o záchranu rozšířenou resuscitací. Nepřímou srdeční masáží za podpory léků, řízenou plicní ventilací a dalšími opatřeními se pokoušeli obnovit krevní oběh,“ popsal webu Moravskoslezský deník mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

 

Svědek nehody, hasiči a následně i záchranáři se pokoušeli muži zachránit život více než 45 minut, bohužel však marně. „Nakonec zasahující lékař musel konstatovat smrt. Pacient na místě podlehl mnohočetným poraněním, která utrpěl,“ dodal Humpl.

 

Ihned po nehodě začali policisté pátrat po řidiči, který nehodu způsobil. Nedlouho poté zadrželi muže ve věku 28 let a ten ještě téhož večera skončil v policejní cele. „Celá záležitost je nadále intenzivně prošetřována a prověřována ze strany frýdeckomísteckých policistů a kriminalistů pro důvodně podezření z naplnění skutkových podstat přečinů usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku,“ informoval v rozhovoru pro Moravskoslezský deník policejní komisař René Černohorský. Pachateli nyní za přečiny hrozí trest odnětí svobody až 8 let.

 

Zdroj foto: Facebook Hasiči Mosty


TAG
Líbil se vám tento článek? 0

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Reklama   •   Koupit reklamu