ZAVŘIT

Koupit reklamu Reklama  •  
Dnes je 1. srpen 2021, svátek má Oskar

V Mostech u Jablunkova srazil řidič auta cyklistu

26. 02. 2021 • 8:34

V úterý 23. února došlo v Mostech u Jablunkova ke srážce cyklisty s automobilem. Řidič od nehody ujel, sražený cyklista na místě zemřel.

 

Nehoda se stala kolem půl jedenácté na silnici druhé třídy v Mostech u Jablunkova směrem na Hrádek. Osmadvacetiletý řidič vozu značky Škoda Fabia srazil cyklistu a od místa nehody ujel. K nehodě okamžitě vyjel tým rychlé lékařské pomoci z Třince a jednotka dobrovolných hasičů z Mostů u Jablunkova. „Sedmašedesátiletému muži začal poskytovat první pomoc svědek události, poté i hasiči. Záchranáři pokračovali ve snaze o záchranu rozšířenou resuscitací. Nepřímou srdeční masáží za podpory léků, řízenou plicní ventilací a dalšími opatřeními se pokoušeli obnovit krevní oběh,“ popsal webu Moravskoslezský deník mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

 

Svědek nehody, hasiči a následně i záchranáři se pokoušeli muži zachránit život více než 45 minut, bohužel však marně. „Nakonec zasahující lékař musel konstatovat smrt. Pacient na místě podlehl mnohočetným poraněním, která utrpěl,“ dodal Humpl.

 

Ihned po nehodě začali policisté pátrat po řidiči, který nehodu způsobil. Nedlouho poté zadrželi muže ve věku 28 let a ten ještě téhož večera skončil v policejní cele. „Celá záležitost je nadále intenzivně prošetřována a prověřována ze strany frýdeckomísteckých policistů a kriminalistů pro důvodně podezření z naplnění skutkových podstat přečinů usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku,“ informoval v rozhovoru pro Moravskoslezský deník policejní komisař René Černohorský. Pachateli nyní za přečiny hrozí trest odnětí svobody až 8 let.

 

Zdroj foto: Facebook Hasiči Mosty

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •  
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím