ZAVŘIT

Dnes je 3. prosinec 2020, svátek má Svatoslav

V nemocnici Sosna pomáhají vojáci

22. 11. 2020 • 7:12

Armáda České republiky začala na pomoc boji proti covidu vyčleňovat speciálně vyškolené vojáky. Od 18. listopadu tak v Nemocnici Třinec Sosna působí tři vojáci.

 

Armáda ČR se rozhodla jen nepřihlížet kritické situaci v nemocnicích v České republice a vysílá vojáky na pomoc. Tito vojáci absolvovali rozšířený kurz první pomoci CLS (combat life saver). Od tohoto týdne v nemocnicích a zdravotnických zařízeních v Moravskoslezském kraji působí celkem 40 vojáků. Konkrétně jde o nemocnice ve městěch Ostrava, Opava, Karviná, Havířov, Nový Jičín, Frýdek-Místek a Třinec.

 

V třinecké nemocnici Sosna pomáhají od středy tři příslušníci 72. mechanizovaného praporu Přáslavice, který sídlí v jedné z nejstarších obcí na Olomoucku a je určen primárně pro vedení pozemní bojové činnosti palbou a pohybem v sestavě mechanizované brigády. Vojáci prošli již výše zmiňovaným kurzem CLS a budou na odděleních, kde jsou hospitalizováni pacienti s covidem, pomáhat zdravotnickému personálu se vším od asistence při péči o pacienty až po úklid a desinfekci prostor.

 

„Mladí muži našim lidem nejen uleví od fyzicky namáhavé práce a přesčasů, ale věřím, že pro náš personál budou i psychickou vzpruhou,“ uvedl pro opavsky.denik.cz ředitel Nemocnice Třinec Martin Sikora.

 

 

 

Zdroj foto: facebook Nemocnice Třinec Sosna

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím