ZAVŘIT

Dnes je 23. duben 2021, svátek má Vojtěch

V Třinci již probíhá očkování seniorů proti Covid-19

29. 01. 2021 • 9:23

V Nemocnici Třinec Sosna začalo očkování seniorů proti nemoci Covid-19. Za první den stihli zaměstnanci nemocnice naočkovat celkem 147 osob.

 

Očkování proti Covid-19 probíhá v třinecké nemocnici na Sosně od čtvrtka 21. ledna ve speciálně vytvořených očkovacích ambulancích na oddělení lůžkové rehabilitace I. Ambulance jsou k dispozici od 7 do 15 hodin a nemocnice má u vchodu do budovy připraveny i vozíky pro pohodlí seniorů s omezenou hybností. “Očkování probíhá průběžně, bez komplikací, plně v souladu s plánovaným časovým harmonogramem. Všem očkovaným je poskytována náležitá péče, včetně poučení o nutnosti dodržovat klidový režim v den i po provedeném očkování,” uvádí na webu nemocnice její mluvčí Irena Sikorová Nožková.

 

Zároveň s očkovací ambulancí vznikl v Nemocnici Třinec Sosna i mobilní očkovací tým, který vyjíždí očkovat seniory i v centrech sociálních služeb a domovech pro seniory. První návštěvu uskutečnil tým v těšínském Centru sociálních služeb, kde naočkovali 80 klientů a zaměstnanců.

 

Momentálně v Nemocnici Třinec Sosna probíhá očkování seniorů starších 80 let. Všichni senioři se musí v případě zájmu o očkování možnost registrovat do do Centrálního rezervačního systému očkování na webové stránce www.crs.uzis.cz . Ministerstvo zdravotnictví nabízí seniorům, kteří se neumí nebo nemohou registrovat elektronicky i možnost se objednat telefonicky na lince ministerstva 1221 nebo lince Moravskoslezského kraje 800 720 210. Registraci za své blízké smí provést i rodinný příslušník, blízký známý nebo ošetřující lékař.

 

Město Třinec se také rozhodlo svým starším obyvatelům v této věci pomoci a zavedlo telefonní linky 774 749 870, 774 749 872 a 604 659 567. Linky jsou k dispozici od pondělí do pátku v čase od 8 do 13 hodin. “Podle údajů, které máme momentálně k dispozici, doporučuji, aby si zájemce o registraci dopředu nachystal tyto údaje – jméno a příjmení, místo trvalého pobytu, rodné číslo, název nebo číslo zdravotní pojišťovny a kontaktní mobilní telefonní číslo. Významně se tím urychlí komunikace při samotné registraci do centrálního rezervačního systému očkování. Po registraci obdrží zájemce potvrzující SMS zprávu, že registrace proběhla v pořádku,“ vysvětlil na webu města náměstek primátorky Radim Kozlovský. Registrovanému zájemci poté přijde na jím uvedené telefonní číslo zpráva o možnosti rezervace termínu očkování a ověřovací kód pro samotnou rezervaci. „Je třeba, aby byl zájemce trpělivý a vyčkal na výzvu k rezervaci termínu očkování, protože ta nemusí přijít hned po registraci. Vše bude záviset na rychlosti dodání vakcín do očkovacího centra v Nemocnici Třinec,“ dodal náměstek.Zdroj foto: Anežka Ruszová

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím