ZAVŘIT

Dnes je 2. březen 2021, svátek má Anežka

V Třinci vznikla čtenářská aplikace

Na konci minulého roku vydala pracovní skupina čtenářská gramotnost, která funguje v rámci projektu Místní akční plán II v ORP Třinec, nástěnný Čtenářský metr. Tento metr má sloužit malým i velkým čtenářům s výběrem kvalitních knih, které si určitě nesmí nechat ujít. Čtenářský metr nově funguje i jako mobilní aplikace, kterou si mohou děti nebo rodiče stáhnout do svých mobilních telefonů.

 

Papírová verze Čtenářského metru doporučovala pouze 80 knih. Digitální forma jich nabízí více než třikrát tolik a jejich počet se stále zvyšuje. 

 

Cílem této aplikace je pomoct všem čtenářům se zorientovat v obrovském množství knih, které každým rokem vycházejí. Podle témat a věku Čtenářský metr doporučuje knihy přímo pro ně, jako šité na míru. O výběr kvalitních knih se starají pedagogové a knihovníci. 

 

Jakmile si uživatel přečte nějakou knihu, jeho postavička v aplikaci vyroste na tzv. “čtemetr”. Děti si poté mohou mezi sebou chlubit, jakou má jejich postavička výšku a jak jsou velkými čtenáři. Aplikace je ke stažení zdarma pro mobilní telefony fungující na systémech Android nebo Apple iOS přes webové stránky www.ctenarskymetr.cz.

 

Na tvorbě a realizaci myšlenky se díky podpoře Místního akční plán II v ORP Třinec podílela Knihovna Třinec, vývojářská agentura Devx a studio Blackfish. O vizuální stránku se postarala grafická dílna Uutěrky. 

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím