Dnes je 13. květen 2021, svátek má Servác
     Reklama
Koupit reklamu Reklama  •  
Úvod V Třinci začaly zimní radovánky Vytvořit článek
V Třinci začaly zimní radovánky
Anežka Ruszová (redakce) - 18. 01. 2021    656    0 Líbil se vám tento článek? 0

Do Třince, stejně jako do zbytku republiky, dorazila pravá nefalšovaná zima. Městské kopce a lesopark ukryté pod sněhovou nadílkou nyní ožívají nadšením sáňkujících dětí a všech milovníků zimních radovánek.

 

Zima do Třince kromě mrazů, zasněžených silnic a kluzkých chodníků donesla i tu pravou krásu spojenou s tímto obdobím. Bílou pokrývku, která doslova láká, abychom si vzali sáně, boby nebo lopaty a připojili se k dětem na městských kopcích. Každý rok se s jejím příchodem Třinec rozděluje na dva tábory - ty, kteří zimu nejraději pozorují za oknem a zimní nadšence, co si nenechají ujít ani špetku z pravé zimní atmosféry.

 

Občané Třince žijící v centru města nemají tak velké možnosti si zimu užít, jako například obyvatelé okolních vesnic v podhůří Beskyd. I přesto je však ve městě několik kopců a míst, která se za dlouhá léta stala již tradičními lokalitami pro sáňkování a pro další zimní aktivity. Městské kopce u kina Kosmos, pod Stylem nebo za ZUŠ Třinec se vždy v zimě doslova hemží rozesmátými dětmi se sáňkami a boby. Město stejně jako v předchozích letech kvůli zajištění bezpečnosti dětí dočasně uzavřelo úseky ulic Palackého a Okružní a zavedlo náhradní objížďkové trasy. Děti si díky tomu mohou užívat sněhu beze strachu z kolem projíždějících vozidel. Dalšími místy často vyhledávanými pro sáňování a bobování jsou kopce pod městskou částí Sosna a nedaleká Jahodná.

 

Na své si v centru města nepřijdou jen děti, jejich rodiče a další milovníci sáňkování. V městském lesoparku začali ve čtvrtek pracovníci Správy tělovýchovných a rekreačních služeb (STARS) Třinec upravovat pravidelně stopu pro bežkaře. Ti si tak mohou svůj oblíbený zimní sport vychutnat nejen na horách, ale i v podstatě v centru města.Zdroj foto: Anežka Ruszová


TAG
Líbil se vám tento článek? 0

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •