ZAVŘIT

Dnes je 23. duben 2021, svátek má Vojtěch

Vánoční koncert ZUŠ Třinec letos poprvé bez publika

30. 12. 2020 • 6:58

Základní umělecká škola Třinec pořádá každoročně tradiční Vánoční koncert. Jeho letošní ročník se ale musel obejít bez živého publika.

 

Základní umělecká škola v Třinci učí děti uměleckým oborům již od roku 1946 a je známá vysokou kvalitou pedagogické práce. Studium na ZUŠ Třinec probíhá ve čtyřech základních oborech (hudební, výtvarný, taneční a literárně-dramatický) a mimo jiné pomáhá žákům se připravit na další studium nejen na konzervatořích, ale i na vysokých školách uměleckého a pedagogického zaměření. Mezi absolventy ZUŠ Třinec se řadí i tak známá jména jako Albert Černý spolu s členy kapely Lake Malawi (dříve Charlie Straight), Tereza Mašková, Ewa Farna, Markéta Konvičková nebo Renata Drössler.

 

Vánoční koncert Základní umělecké školy v Třinci je již dlouholetou a velmi oblíbenou tradicí. Koncert je pořádán každoročně třetí adventní úterý v Evangelickém kostele v Třinci a vystupují v něm žáci ZUŠ Třinec spolu s učiteli a hosty. Letošní ročník neměl být jiný, ale stejně jako u jiných akcí tohoto roku, bylo jeho uskutečnění ovlivněno nouzovým stavem vyhlášeným z důvodu pandemie viru Covid-19.

 

Studenti ZUŠ Třinec se téměř celý letošní rok připravují distančně a Vánoční koncert je jednou z mála příležitostí, jak mohou ukázat, co se naučili. Vedení ZUŠ nechtělo své studenty, jejich rodiče a další fanoušky koncertu zklamat a rozhodlo se, že letošní koncert proběhne on-line. Ve spolupráci se SCEAV a IFKTV Třinec tak vznikla ve dnech 14. - 15. prosince nahrávka Vánočního koncertu v prostorách Evangelického kostela v Třinci. Nahrávku zveřejnila ZUŠ Třinec na kanále Youtube a zhlédnout jej můžete zde.

 

Stejnou formou jako Vánoční koncert proběhl i letošní Adventní koncert ZUŠ Třinec - pobočky v Bystřici. Adventní on-line koncert bystřické pobočky naleznete zde.

 

 

Zdroj foto: Facebook Základní umělecká škola Třinec

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím