ZAVŘIT

Koupit reklamu Reklama  •  
Dnes je 31. červenec 2021, svátek má Ignác

Vánoční speciál: čím obdarovat milovníky kultury a knih?

16. 12. 2020 • 6:15

V pátém díle našeho Vánočního speciálu přinášíme další tipy na dárky, tentokrát z oblasti filmu, divadla nebo pro knihomilce.

 

Stejně jako po celé republice musely kvůli protiepidemickým opatřením i třinecký divadelní sál, kino, nebo knihovna uzavřít své dveře návštěvníkům. Rušila se představení, koncerty, přednášky, projekce filmů nebo workshopy a nikdo bohužel nevěděl, kdy se vše zase vrátí do starých kolejí. S přicházejícími svátky se tyto třinecké instituce rozhodly pokusit přinést radost svým fanouškům a návštěvníkům možností obdarovat své blízké. Díky jejich úsilí nyní mohou občané Třince udělat radost pod stromečkem netradičními vánočními dárky.

 

Kulturní dům Trisia nabízí několik možností jak můžeme potěšit své blízké. Kromě dárkové karty s neomezenou platností je zde možné pořídit vstupenky na představení roku 2021 nebo speciálně koncipované balíčky. Divadelní balíček zahrnuje vstup na tři divadelní představení v roce 2021. Jedná se o představení Malý princ, K-PAX Svět podle Prota a Skleněný strop. Detailní informace o divadelním balíčku i ceník najdete zde. Koncertní balíček obsahuje vstupné na tři jedinečné koncerty - Tři tenoři a Opera gentleman, Hanka Holišová & New time orchestra a České saxofonové kvarteto. Cena balíčku je 600 Kč. Poslední Pohádkový balíček si Trisia připravila pro ty nejmenší a jejich rodiče. V rámci balíčku se mohou děti podívat na představení Ať žijí duchové!, Rákosníček a hvězdy a Maxipes Fík. Balíček stojí 300 Kč pro dítě a 400 Kč pro dospělého. Na zakoupení všech balíčků je možné uplatnit zaměstnanecký benefit Třineckých železáren.

 

Všechny knihomoly potěší dárky, které má v nabídce Knihovna Třinec - dárkový poukaz na roční registraci v knihovně, designové ručně dělané plecháčky s motivy knih a Třince nebo ručně šité látkové obaly na knihu. Během četby je důležité mít nohy v teple a pohodlí, to knihovníci vědí a knihovna nabízí speciální knihomolské ponožky. Ponožky i obaly na knihy vznikly speciálně pro festival třinecké knihovny ČteFesT. Aby byla pohoda u knihy dokonalá, je třeba plecháček naplnit kvalitním čajem. Knihovna Třinec má právě pro tuto příležitost hned několik chutných čajů v krabičkách s knižními motivy a motivy Beskyd. Více informací k dárkům z knihovny včetně cen a možností dopravy zjistíte zde.

Městské Kino Kosmos si pro fanoušky letos také připravilo dárkové poukazy. Poukazy jsou v hodnotě 100 Kč pro jednotlivce, 300 Kč pro rodinné vstupné a 1 200 Kč na pronájem kina a je možné je zakoupit na pokladně kina, nebo online. Kino Kosmos navíc před nedávnem otevřelo i okénko kinoOKNO, kde je kromě poukazů k zakoupení například i originální popcorn z kina pro doplnění té správné atmosféry pro milovníky filmů.Zdroj foto: Anežka Ruszová, Facebook Knihovna Třinec

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •  
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím