Dnes je 16. květen 2021, svátek má Přemysl
     Reklama
Koupit reklamu Reklama  •  
Úvod Vážná dopravní nehoda na obchvatu Třince Vytvořit článek
Vážná dopravní nehoda na obchvatu Třince
Anežka Ruszová (redakce) - 26. 01. 2021    2676    0 Líbil se vám tento článek? 0

Pět zraněných si vyžádala vážná dopravní nehoda na obchvatu Třince ve směru na Jablunkov. Jednu ze zraněných musel do nemocnice transportovat vrtulník.

 

V sobotu 23. ledna dopoledne došlo k dopravní nehodě na 329. kilometru silnice I/11. Do vozidla značky Citroen narazilo jiné auto, čímž došlo k odmrštění Citroenu na svodidla a jeho následnému převrácení na střechu. K události okamžitě vyjely jednotky zdravotnické záchranné služby z Třince a Českého Těšína spolu s Policií ČR a jednotkami HZS Třinec a dobrovolných hasičů Třinec - Guty. K místu nehody vzlétl také vrtulník LZS Ostrava. "Při příjezdu jednotek na místo nehody bylo zjištěno, že došlo k nehodě dvou osobních automobilů, kde jedno z vozidel zůstalo po nehodě převrácené na střeše. Ve vozidle zůstala zaklíněna jedna osoba, kterou hasiči vyprostili bez použití hydraulického vyprošťovací zařízení. Po vyproštění osoby asistovali hasiči přítomným záchranářům s ošetřováním zraněných," sdělil serveru Polar.cz mluvčí HZS Moravskoslezského kraje Lukáš Popp.

 

Celkem bylo zraněno pět lidí, z toho jedno dítě ve věku 11 let. Čtyři cestující utržili lehká až středně těžká zranění v oblasti hlavy, hrudníku, páteře a dolních končetin. Poslední cestující musel s vážnými zraněními transportovat vrtulník. "Do nemocnice byla vrtulníkem transportována žena ročníku 1951, která seděla v Citroenu na zadním sedadle. Řidič Citroenu, ročník 1979, byl zraněn lehce, orientační dechová zkouška u něj byla negativní," uvedla pro Polar.cz mluvčí PČR MSK Zlatuše Viačková.

 

Dopravní nehodu zavinil řidič vozu Škoda Felicia, který se snažil Citroen předjet, ale nezvládl řízení a do vozu naboural. Následně z místa nehody ujel. Vzhledem k tomu, že se Felicii během nehody prorazila pneumatika se viníkovi podařilo ujet jen několik set metrů a na sjezdu směrem k Bystřici jej nalezli zasahující strážníci. Dechová zkouška během šetření u řidiče Felicie ukázala 2,3 promile. Tomu tak hrozí za způsobení dopravní nehody pod vlivem návykové látky, ujetí od dopravní nehody a ublížení na zdraví trest odnětí svobody.Zdroj foto: Wikimedia Commons


TAG
Líbil se vám tento článek? 0

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •