ZAVŘIT

Dnes je 16. leden 2021, svátek má Ctirad

Ve starém Třinci hořel dvojdomek

Během pondělního odpoledne museli hasiči zasahovat ve starém městě u požáru dvojdomku. Požár si vyžádal jednoho zraněného a škodu ve výši 250 tisíc korun. Na místě požáru byly i dvě děti. Hasiči vyrazili k požáru v pondělí 9. listopadu krátce před šestnáctou hodinou. Do akce vyrazili ihned hasiči z profesionální jednotky v Třinci, k nim se přidali také dobrovolníci z Bystřice a z Gutů. „Když dojeli na místo, poskytli předlékařskou první pomoc jednomu člověku, který se nadýchal zplodin kouře a utrpěl popáleniny. Po příjezdu zdravotnické záchranné služby jej předali do jejich péče,“ uvedl situaci v rozhovoru pro Hutník mluvčí hasičů Jakub Kozák. Z druhé části dvojdomku museli být evakuováni další dva lidé a také jejich pes. „Plameny se z hořící poloviny domu začaly šířit i na střechu objektu, vnitřní prostor byl požárem zcela zasažen,“ uvedl dále mluvčí v rozhovoru pro Hutník. Hasiči se museli vybavit termokamerou a dýchací technikou, aby situaci zvládli. Ohnisko požáru se jim podařilo lokalizovat za necelou hodinu od příjezdu, další hodinu pak rozebírali konstrukce a dohašovali další menší skryté ohniska požáru. Na místě požáru byly i dvě děti, kterým se naštěstí nic nestalo. Hasiči jim věnovali plyšáky pro uklidnění. Hasiči vozí plyšáky ve svých cisternách, aby je v podobných situacích mohli věnovat dětem. 

 

„Vyšetřovatel předběžně odhadl výši způsobené škody na čtvrt milionu korun, příčina vzniku požáru je v šetření,“ doplnil informace Jakub Kozák v rozhovoru pro Hutník. Dodal také, že na místě požáru zůstala dobrovolná jednotka hasičů z Gutů, aby na místo dohlédla. 


Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím