ZAVŘIT

Dnes je 16. leden 2021, svátek má Ctirad

Venkovní galerie Muzea Třineckých železáren - "Zóna Černobyl"

20. 07. 2020 • 15:35

V Muzeu Třineckých železáren se momentálně koná výstava s názvem "Zóna Černobyl". Tento rok to již bylo 34 let od chvíle, kdy došlo k výbuchu jaderné elektrárny Černobyl. Témeř se zastavil čas, když se veškeré obyvatelstvo evakuovalo po výbuchu. Toto děsivé místo je právě proto častým objektem fotografů, kteří dokáží zachytit opuštěné hrůzné město, které pomalu ale jistě prorůstá stromy a jinou florou.

Výbuch 4. bloku jaderné elektrárny Černobyl, ke kterému došlo 26. dubna roku 1986 v 1 hodinu a 23 minut tamního času, se na trvalo zapsal do historie jederné energetiky jako největší katastrofou. Elektrárna s přilehlým městem Pripjať neboli v dnešní době městem duchů je zachycena fotografem Luďkem Ovesným, který působí jako fotoreportér ve zlínské redakci celostátního deníku.

Výstava neobsahuje pouze hrůzné fotografie opuštěných domů a bytů, sportovišť či zábavního parku, ale také i podrobné informace o výbuchu a o jeho příčinách. Jakým způsobem byly zasaženi tamní obyvatelé, ale zároveň i občany okolních zemí to vše se dozvíte na výstavě. Zároveň jsou na výstavě podané i informace o lidech, kteří žijí na zakázaném území dodnes. Výstava portvá do 8.11.2020 tak určitě neváhejte.

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím