Dnes je 16. květen 2021, svátek má Přemysl
     Reklama
Koupit reklamu Reklama  •  
Úvod Venkovní galerie Muzea Třineckých železáren - "Zóna Černobyl" Vytvořit článek
Venkovní galerie Muzea Třineckých železáren - "Zóna Černobyl"
Jiří Hvozd - 20. 07. 2020    881    0 Líbil se vám tento článek? 1

V Muzeu Třineckých železáren se momentálně koná výstava s názvem "Zóna Černobyl". Tento rok to již bylo 34 let od chvíle, kdy došlo k výbuchu jaderné elektrárny Černobyl. Témeř se zastavil čas, když se veškeré obyvatelstvo evakuovalo po výbuchu. Toto děsivé místo je právě proto častým objektem fotografů, kteří dokáží zachytit opuštěné hrůzné město, které pomalu ale jistě prorůstá stromy a jinou florou.

Výbuch 4. bloku jaderné elektrárny Černobyl, ke kterému došlo 26. dubna roku 1986 v 1 hodinu a 23 minut tamního času, se na trvalo zapsal do historie jederné energetiky jako největší katastrofou. Elektrárna s přilehlým městem Pripjať neboli v dnešní době městem duchů je zachycena fotografem Luďkem Ovesným, který působí jako fotoreportér ve zlínské redakci celostátního deníku.

Výstava neobsahuje pouze hrůzné fotografie opuštěných domů a bytů, sportovišť či zábavního parku, ale také i podrobné informace o výbuchu a o jeho příčinách. Jakým způsobem byly zasaženi tamní obyvatelé, ale zároveň i občany okolních zemí to vše se dozvíte na výstavě. Zároveň jsou na výstavě podané i informace o lidech, kteří žijí na zakázaném území dodnes. Výstava portvá do 8.11.2020 tak určitě neváhejte.


TAG
Líbil se vám tento článek? 1

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •