ZAVŘIT

Koupit reklamu Reklama  •  
Dnes je 31. červenec 2021, svátek má Ignác

Virtuální život Knihovny Třinec se stále rozvíjí

17. 02. 2021 • 7:55

Knihovna Třinec přichází po bezkontaktních výpůjčkách a službách i s dalšími novinkami. Jedním z nejnovějších virtuálních projektů třinecké knihovny jsou únorové středeční živé on-line besedy na sociálních sítích.

 

Již takřka rok je Česká republika sevřená omezeními a opatřeními vyhlášených souvislosti s pandemií koronaviru. Mezi spoustu zavřených podniků, služeb a institucí se mimo jiné řadí i knihovny. Čtenáři na třinecku už ale vědí, že knihovníci v Knihovně Třinec se rozhodli nesedět nečinně a nedovolili knihovně usnout koronavirovým spánkem. V třinecké knihovně se pustili do vývoje aplikace Čtenářský metr, radí čtenářům on-line a fungují v bezkontaktním režimu. Statistiky jsou sice poloviční oproti loňskému lednu, ale i to považují knihovníci a knihovnice za úspěch a mají z čísel radost.

 

„Otevřít knihovnu, i když jen bezkontaktně, nebylo vůbec nic jednoduchého. Bylo v tom hodně úsilí, plánování a nutná úprava interiéru, abychom zajistili maximální bezpečí pro čtenáře i zaměstnance. Nakonec jsme vytvořili tzv. knihoboxy, kam připravujeme objednané knihy, časopisy, noviny nebo deskové hry. Čtenáři pak jen přijdou a vyzvednou si, co mají připraveno. Boxy a celý prostor v pravidelných intervalech pečlivě uklízíme a dezinfikujeme,“ říká ředitelka Knihovny Třinec, Martina Wolna.

 

Knihovníci si tak rozhodně na nedostatek práce stěžovat nemohou. Kromě standardních služeb knihovny se totiž do bezkontaktního - virtuálního prostoru přesouvají i akce pro veřejnost, které knihovna pořádá. Zaměstnanci Knihovny Třinec mají tudíž na starosti mnohdy náročný a komplikovaný proces správného technického zajištění přesunu těchto událostí do virtuálního prostoru. Díky nadšení a neutuchající práci třineckých knihovníků již v letošním roce proběhlo on-line formou například setkání klubu MRKni (Máme Rádi Knížky).

 

Minulou středu ovládla sociální sítě knihovny livestream beseda na sociálních sítích s autorkou knihy Šikmý kostel Karin Lednickou a další on-line setkání budou následovat. Již dnes, 17. února v 16:00 hodin, bude na Facebooku a Youtube kanále Knihovny Třinec probíhat další beseda - tentokrát s Danielem Rušarem a Martinem Činčalou o knize Zachariáš a studená voda, otužování, chladu a dechu. V poslední únorovou středu zakončí únorovou sérii livestreamů povídání o cestách, cestování v době pandemie, plánech a vysněných dálkách s Marikou Kováčovou, Marií Morcinkovou a Ondřejem Mitrengou. Na březen mají třinečtí knihovníci již nachystány pondělní Relaxační večery pro seniory s Jitkou Dudysovou.Zdroj foto: Facebook Knihovna Třinec

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •  
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím