ZAVŘIT

Dnes je 2. prosinec 2020, svátek má Blanka

Vyražte na výlet na Javorový vrch

Kvůli zhoršující se epidemiologické situaci vláda od čtvrtka 22. 10. 2020 již zcela uzavřela místa, kde bylo možné trávit volný čas. Ať už se jedná o fitness centra, restaurace, kina nebo bazény. Ačkoliv jsou tato místa zavřená, na výlety a procházky do přírody omezení návštěv neplatí. 

 

Jedním z míst, které je možné v okolí Třince navštívit, je Javorový vrch. Jedná se o horu nacházející se v Moravskoslezských Beskydech, která je vidět z každého místa v Třinci.

 

Z hlavního hřebene směrem k severu vybíhá mohutná rozsocha, její vrchol dosahuje výšky 1032 m n. m. a jedná se o nejvyšší vrchol horské skupiny nad slezskou nížinou v povodí Olše, jihozápadně od Třince. Javorový vrch je utvořený z vrstevnatého godulského pískovce a svůj název "Javorový" získal podle javorů, které tvořily podstatnou část svahů kopce. Na Javorovém vrchu směrem asi 1,5 km na východ se nachází podvrchol s názvem Malý Javorový. Jeho vrchol je vysoký 945 m n. m.

 

Kudy na Javorový vrch?
Na Javorový vrch lze jít pěšky nebo jet autobusem či autem.

 

Výlet pěšky:
Na vrchol Javorového vrchu vedou 3 turistické stezky. První cesta vede z Oldřichovic po zelené turistické trase, druhá z Gutů po modré turistické trase a poslední třetí z Tyry po žluté turistické trase, zde je ale mírný svah.

Výlet autem nebo autobusem:
Od zastávky Oldřichovice, u lanovky je možné přijet k lanovce, která jezdí v letní sezóně od 9.00-17.00 vždy v celou hodinu a od listopadu do února od 9.00-16.00. Při nepříznivém počasí, bouřky a silného větru lanovka v provozu není. Po vystoupení z lanovky se lze pěší chůzí dostat za 10 minut k turistické chatě, kde se nachází nádherný výhled do okolí Těšínských Beskyd. V případě dobrého počasí je možné vidět pohoří ne tak dalekého Polska a Slovenska.

 

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím