ZAVŘIT

Dnes je 1. březen 2021, svátek má Bedřich

Záchranáři ošetřují zraněné chodce

Do našeho kraje přišla pravá zima se vším všudy. Avšak sníh a led mohou při chůzi způsobit zranění při pádu. Záchranáři tedy varují všechny chodce, aby zůstali obezřetní a dávali na cestách pozor.

Jenom během čtvrtečního dopoledne museli záchranáři ošetřit skoro dvě desítky zraněných chodců. Všechny tyto případy zranění se odehrály na Ostravsku, Frýdecko-Místecku a Novojičínsku. „Z ošetřovaných pacientů byly dvě třetiny ženy seniorského věku, a to mezi dvaasedmdesáti a dvaaosmdesáti lety. Mladší padesáti let byl pouze muž, který si přivodil úraz při pádu v beskydském horském terénu,“ sdělil mluvčí záchranářů Lukáš Humpl na webu eHutník a upřesnil, že se tento muž zranil v oblasti Prašivé.

Většina těchto pádů měla za následek zranění středně závažného charakteru v oblasti dolních končetin. Osmašedesátiletý muž dokonce utrpěl otřes mozku. Všem těmto pacientům se dostalo na místě neodkladného poskytnutí přednemocniční péče a poté byli převezeni do nemocničních zařízení.

Aktuální meteorologické podmínky ve spojení s ledovkou nejvíce ohrožuje seniory a občany se zhoršenou obratností. V tomto počasí by ale měli na sebe dávat pozor všichni občané, kteří se vydají na procházku nebo do města.

 

 

Foto zdroj: Kristýna Homolová

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím